Z Litovle do Horky nad Moravou na loveckou chatu a dům přírody


Nacházíte se:
Projížďka malebnou přírodou Litovelského Pomoraví.

Z Litovle (muzeum, historické centru, radnice) po 4. Moravské stezce směr Horka nad Moravou/Olomouc přes Šargoun, Lhotu nad Moravou, Hynkov. Za Hynkovem na první křižovatce cyklotras (rozcestník U tří mostů) odbočíme na cyklotrasu č. 6027 směrem k Lovecké chatě (občerstvení, minigolf), cyklotrasa vede souběžně se zelenou turistickou značkou, na začátku Horky nad Moravou v místě, kde se zelená turistická značka od cyklotrasy odpojuje, pojedeme po zelené značce, u Pivovárku Melichárek se opět napojíme na 4. Moravkou stezku, ale nyní se po ní budeme vracet (směr Litovel). Ze 4. Moravské stezky zajedeme k Domu přírody Sluňákov a tam se napojíme na trasu č. 51A mířící na Skrbeň, ze Skrbně po cyklotrase č. 6027 do Příkaz, odtamtud po cyklotrase č. 6056 přes Náklo do Lhoty nad Moravou, kde se znovu napojíme na 4. Moravskou stezku. Po ní dojedeme na rozcestí Most pře Behenku, kde se opět napojíme na cyklotrasu č. 6027 spojenou s Lesánkovou NS, která nás dovede do Litovle. Litovle.

LETNÍ TIP

V horkém létě se můžete osvěžit v pískovně Náklo, kde je čistá a ke koupání vhodná voda i v parném létě. A po "koupačce" si můžete dopřát občerstvení v hospůdce "Pod lipami" ve Lhotě nad Moravou.

TIP NA PRODLOUŽENÍ

Trasu si můžete prodloužit o dalších 20 km a zajet si do Olomouce. Tato cyklozajižďka je popsána ve výletu za poznáním a zábavou.

Informace o trase


Typ trasy:
cyklotrasa
Obtížnost:
nízká
Provoz:
celoroční
Délka trasy:
33.6 km
Celkové stoupání:
23 m
Celkové klesání:
23 m
Nejvyšší bod:
233 m. n. m.
Nejnižší bod:
217 m. n. m.

Výškový profil