|  
Nacházíte se: ÚvodInformační centraMěstské informační centrum PřerovSeznam článkůGalerie města Přerova

Galerie města Přerova

Galerie města Přerova sídlí na Horním náměstí 1 v prostorách bývalé zámecké stolárny, přebudované v industriálním duchu do podoby moderní výstavní síně se zachováním historizujících prvků v interiéru. Toto příjemné prostředí městské památkové zóny láká k návštěvě celého starobylého Horního náměstí, vloni ohodnoceného cenou nejkrásnějšího historického náměstí ČR.

V létě mohou návštěvníci využít venkovního posezení v romantickém prostředí zámeckého příkopu. Díky rekultivaci zadní části hradního příkopu, kde bylo vybudováno podium, sevřeného prstencem zbytků původního hradebního opevnění, mohou zájemci navštěvovat programy s historizující tematikou, hrátky šermířských skupin, produkce kejklířů, hudebníků, prezentace starých řemesel a další zajímavé aktivity. V letních měsících je zde k dispozici multifunkční scéna o kapacitě 90 míst, která nabízí divadelní slavnosti či koncerty pod širým nebem. Zprovoznění nové galerie souvisí s patnáctiletou revitalizací celého zámeckého objektu a zatraktivněním programu v areálu zámku.

Otevřeno: ÚT - PÁ 8.00 - 17.00 hod., SO - NE 9.00 - 17.00 hod. (PO - zavřeno).

Galerie funguje i jako kavárna s letním venkovním posezením, možnost připojení na wi-fi.

Fotogalerie

Galerie města Přerova

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA