Nacházíte se:

Jindřich Štreit

Jindřich Štreit strávil dětství na Valašsku. V roce 1956 se s rodiči a sourozenci přestěhoval do podhůří Jeseníků do obce Těchanov. Vystudoval gymnázium v Rýmařově a jako další studium si zvolil Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor výtvarná výchova. K fotografování se dostal právě v době vysokoškolských studií.

Po ukončení studia začal vyučovat na základní škole v Rýmařově a po roce se stal ředitelem školy v Sovinci a později v Jiříkově. V letech 1974-77 absolvoval Školu výtvarné fotografie v Brně.

Od roku 1967 realizoval přes 600 samostatných výstav v řadě zemí Evropy i v zámoří. Byl účastníkem mnoha mezinárodních dílen a sympozií. Od 70. let 20. století se také věnuje realizaci výstav jiných umělců. Vyhlášenou formou neoficiální kultury se staly v 80. letech jeho vernisáže českých a slovenských umělců na Sovinci, které probíhaly až do roku 1997. V rámci pedagogické činnosti mimo jiné pro studenty Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě připravuje fotografické dílny a především dlouhodobé fotografické projekty, jež mapují běžný život ve městech a na vesnicích. Od roku 1990 část své práce soustavně věnuje podpoře humanitární a charitativní činnosti. Za svoje fotografie získal řadu domácích i mezinárodních ocenění.

Důležitá data


Rok narození: 1946
Rok úmrtí: