|  

Edmund Husserl

Edmund Husserl se narodil 8. dubna 1859 v Prostějově jako syn židovského obchodníka. Byl to německý filozof moravského původu a zakladatel moderní fenomenologie (obecně znamená přesné zkoumání jevů, místo zkoumání podstat a skutečností samých se zabývá zkušeností).

Roku 1876 maturoval na německém gymnáziu v Olomouci a poté studoval matematiku, fyziku a filozofii v Lipsku, Berlíně a ve Vídni. Publikoval několik svých prací a roku 1918 založil Freiburskou fenomenologickou společnost. Jeho první asistentkou byla pozdější řeholnice Edith Steinová a roku 1919 ji vystřídal Martin Heidegger, který se později stal Husserlovým nástupcem.

Husserl podnikl řadu přednáškových cest po Německu i do ciziny a napsal své poslední velké dílo "Krize evropských věd", věnované otázce "přirozeného světa" a krizi smyslu. Roku 1933 byl však nacisty vypuzen. Přes 40 tisíc stránek jeho textů a poznámek dopravil ještě roku 1937 do bezpečí v belgické Lovani odvážný františkán Herman Leo van Breda.

Fotogalerie

Edmund Husserl

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA