Ochutnejte Hanou


Nacházíte se:

Barvité a silné chutě, variace jídel a nápojů, poctivá kuchyně. To je jídlo a pití Hané. Střední Morava se vrací k původní typické gastronomii, která staví na tradici a historii regionu Haná. Samozřejmostí je místní původ surovin. Hledáme partnery, kteří mají stále chuť a odvahu dodávat na trh zdejší produkty a vařit z nich chutné jídlo. Ochutnejte tedy Hanou!

TRADIČNÍ RECEPTY Z MÍSTNÍCH SUROVIN

Navštivte některou ze zapojených restaurací a poznejte tradiční místní kuchyni. Restaurace, které vám nabízejí v rámci svého stálého menu tradiční hanácké pokrmy či domácí kuchyni naleznete na kde jíst a pít . Tyto restaurace musí splňovat dvě ze tří podmínek: 1) Pokrmy připravují podle tradičního receptu pocházejícího z kuchařek původních obyvatel Hané. 2) Pro přípravu pokrmů bude použita alespoň jedna základní surovina pocházející od místních producentů a výrobců. 3) Vaří domácí kuchyni (tj. nevaří z polotovarů) - např. vlastní chléb, knedlíky, koláče.

LOKÁLNÍ VÝROBCI A DODAVATELÉ

Naší snahou je také seznámit obyvatele a návštěvníky Střední Moravy se zdejšími prodejnami a výrobci regionálních produktů (farmářská zelenina a ovoce, masné produkty, mléčné výrobky, med, pivo...).

KDY SE AKCE KONÁ?

Teď a pořád! Naší snahou totiž není krátkodobá iniciativa, která by jednoho dne začala a pak zase skončila. Ochutnávat Hanou můžete v létě i v zimě, letos i za rok. Chceme podporovat a představovat tradiční kuchyni a regionální produkty v dlouhodobém horizontu.

JAK SE ZAPOJIT?

Do regionu Haná patří tradiční kuchyně a místní suroviny! Máte to tak zařízeno nebo chcete mít? Provozujete restauraci nebo obchod s potravinami? Jste výrobce či producent produktů ze Střední Moravy? Pokud ano a pokud se chcete zapojit do iniciativy Ochutnejte Hanou, kontaktujte nás mailem na: bekhedda@central-moravia.cz

DĚKUJEME ZA PODPORU

Olomoucký kraj, Kudy z nudy

olomoucky_kraj_150pxl

Projekt "Rozvoj cestovního ruchu na Střední Moravě" byl realizován za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

Fotografie

Dokumenty ke stažení

Náhled / název Mutace Velikost
1 594,2 kB
Leták Ochutnejte Hanou 2017 seznam restauračních zařízení, kde vaří dobroty z Hané recepty z Hané 2 866,1 kB