|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyZOO Olomouc již brzy otevře africký pavilon

ZOO Olomouc již brzy otevře africký pavilon

Pavilon KALAHARI je již zcela dokončen a připraven na nastěhování svých obyvatel, mezi kterými nebudou chybět surikaty, damani, hrabáčové nebo medojed. Nový pavilon by měl první návštěvníky přivítat již v druhé polovině dubna 2018.

V olomoucké zoo zároveň probíhá budování SAFARI AMERIKA, které naváže na EUROASII, a návštěvníci se v něm už v průběhu letošní hlavní sezony budou vozit vláčkem mezi arktickými vlky. "Celý velkorysý projekt SAFARI posunuje olomouckou zahradu mezi ta nejlepší zoo. Myslím, že nabídka podívat se vlkům do očí jen přes drátěnou síť bude pro návštěvníky opravdu hodně zajímavá," komentoval novinku náměstek primátora Aleš Jakubec. Zbývá dokončit rozestavěnou opěrnou zídku sloužící ke zpevnění svahu, která zároveň umožní rozšíření cesty a vybudování vyhlídky na vlky.

Rekonstrukce se v nejbližší době dočká i bezmála 30 let stará obří voliéra, tzv. Bábovka. Pokud půjde vše podle plánu, vznikne moderní průchozí expozice, kde se budou lidé pohybovat přímo mezi ptáky.

Ve fázi plánování se zatím nachází projekt AFRICKÉ MOKŘADY, který počítá se zvětšením plochy stávajícího rybníčku, vytvořením ostrůvku a úpravy prostoru směrem k voliéře. Demografickým pojetím by se tak mokřady začlenily do afrického kontinentu a zabydleli by se na něm velmi atraktivní zástupci tamní fauny.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA