|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyZámek Čechy pod Kosířem láká návštěvníky na novinky i skvělé akce

Zámek Čechy pod Kosířem láká návštěvníky na novinky i skvělé akce

Zámek v Čechách pod Kosířem vstupuje po náročné rekonstrukci do své novodobé třetí sezony. Po svém znovuotevření v roce 2016 přilákal více než 30 tisíc návštěvníků a v loňské sezoně dokonce rekordních 47 tisíc. I v letošním roce se můžete těšit na další vylepšení a celou plejádu akcí pro celou rodinu.

Tou nejzásadnější novinkou je chystané otevření nové expozice vztahující se k osobnosti malíře Josefa Mánesa, jenž na zámku tvořil a pobýval. "Expozice bude rozdělena na dvě části. První se bude nacházet v tzv. Mánesově altánu v zámeckém parku a zaměří se na umělcovy kresby a grafiky, na nichž zachytil prostý lid. Tato expozice bude otevřena při příležitosti Velkého setkání Hanáků 28. září. Druhá část pak bude přímo součástí zámeckých prostor a představí Mánesovy kresby vytvořené pro jeho šlechtické mecenáše," prozradil kastelán Martin Váňa.

Změna nastává také v umístění zámecké kavárny, která se z prostor oranžerie přesouvá do přízemí jižního křídla zámku. Pro větší komfort návštěvníků byla také zavedena možnost bezhotovostních plateb v pokladně zámku. Zámek se rovněž připojil k programu Národního památkového ústavu Klíč k památkám či k programu Objevuj památky, který si klade za cíl propagovat památky mimo správu NPÚ. A po dokončení projektu na revitalizaci vodních prvků si budou moci návštěvníci zámeckého parku dokonce půjčit loďku nebo vyzkoušet retro-rybaření.

Z připravovaných akcí je třeba vypíchnout červnový open-air koncert Lenky Filipové (28. 6.), setkání mistrů řemesla kolářského, kočárnického a mistrů opratí - Josefkol 2018 (21. - 22. 7.), open-air představení Světáků, které sehraje Divadelní společnost Háta (15. 8.), koncert skupiny Olympic (7. 9.), zámecký ples ve stylu 1. republiky (25. 8.) a řada dalších akcí pro rodiny s dětmi. Společně se pobavíte např. v sobotu 23. 6. během Svatojánské noci v zámeckém parku, kde na vás budou čekat lesní strašidýlka, světluškový průvod, vatra, možnost výstupu na červenou věž a dílničky pro děti.

Více zde…

Dokumenty

Svatojánská noc 2018-pozvánka

Svatojánská noc 2018-pozvánka

Soubor: Svatojánská noc-Čechy p. K.-2018.pdf

Typ: pdf

Velikost: 483,8 KB

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA