|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyZahrajte si se svými dětmi Skryté příběhy!

Zahrajte si se svými dětmi Skryté příběhy!

Oddělení cestovního ruchu Olomouckého kraje připravilo novou hru Skryté příběhy, která je primárně určena pro děti mladšího školního věku. Jedná se o krátké výletní trasy spojené s moderní technologií chytrých telefonů.

Postup je jednoduchý, stáhněte si mobilní aplikaci Skryté příběhy, vyberte si trasu, zaregistrujte se a bavte se. Během výletu se zaposloucháte do příběhu historické postavy propojené s daným místem a na jednotlivých zastaveních vyplníte úkoly vedoucí k řešení zadaného problému. I když budete mít svůj mobilní telefon v off-line režimu, na trase se neztratíte a audio instrukce vás provedou poutavým příběhem bez datového připojení. Finální odměnou za splněnou misi je vyřešení úkolu a gratulace formou selfie s danou historickou postavou.

Aplikaci Skryté příběhy si stáhněte zdarma na Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.gameleon.sp či iTunes https://itunes.apple.com/app/id1125920358

Na území Olomouckého kraje bylo zřízeno celkem 5 misí - v lázních Teplice nad Bečvou a Hranicích, ve Šternberku, v Údolí Klepáčova a sedla Skřítek, ve Zlatých Horách, v Javorníku a Račím údolí.

Hranice - mise "Kníže nad propastí"

Víte, že Hranická propast je podle posledních měření nejhlubší zatopenou jeskyní na světě? Jestli vás tohle nepřesvědčilo k výletu do těchto míst, pak vězte, že okolo propasti se nyní odehrává jedna z nejnapínavějších misí hry #Skrytepribehy.

Hra vás zavede do roku 920, kdy po smrti velkomoravského knížete Svatopluka propukl bratrovražedný boj o vládu nad Moravou. Pamatujete si na legendu o třech Svatoplukových prutech? Tak to je ono! Starý kníže chtěl svým synům na úkolu s lámáním tří prutů ukázat, že jednota je důležitá pro bezpečí knížectví, ale neuspěl. Svatopluk II se spolčil s Bavory a teď pronásledují Mojmíra II., aby ho zbavili vlády a života. Pomoct vládci Velké Moravy teď můžete i vy. V mobilní aplikaci #Skrytepribehy najdete misi "Kníže nad propastí" a stáhnete si instrukce ke hře a potřebnou mapu, abyste dále mohli být off-line. No a pak už zbývá jen vyrazit s dětmi na necelých 5 km dlouhý výlet za zábavou a poznáním k přírodnímu unikátu.

Šternberk - mise "Čtyři jinotaje"

Už jste byli pro někoho múzou? Nositelem inspirace pro nadaného umělce se můžete nyní stát ve Šternberku, kde vznikla další mise geolokační hry Skryté příběhy. Ve Šternberku vás aplikace vezme na trasu dlouhou 4 km a to do roku 1740 na misi "Čtyři jinotaje", kde malíř Jan Kryštof Handke řeší problém, že mu vyschla inspirace. Má za úkol namalovat čtyři jinotajné fresky v klášteře a nedaří se mu najít vhodné symboly, které by se líbily zákazníkovi. V tomto případě nejde o zločin ani bitvu, ale i tak zažijete s dětmi napínavé dobrodružství.

Klepáčov - mise "Jeseničtí skřítci"

Jsou skřítci dobří nebo špatní? Jeseničtí skřítci jsou bytosti veskrze dobré, ale nebylo tomu tak vždy. Mise se jmenuje "Jeseničtí skřítci", je dlouhá přiměřených 4,5 km a zavede vás do dob osídlování Jeseníků do roku 1270. Průvodce vám bude dělat osadník Jan, který se snaží přijít na to, proč jsou lidé v jeho okolí plní strachu a špatných myšlenek.

Zlaté Hory, Heřmanovice - mise "Zmizelé valouny"

Největší celistvé kusy zlata, které se kdy našly v českých zemích, byly ze Zlatých Hor. Valouny se našly v letech 1590 a 1591 vážily 1,4 a 1,7 kg. Bylo rozhodnuto, že budou věnovány císaři Rudolfovi II. do jeho mineralogické sbírky, ale dnes už nikdo neví, kde jsou. Případ, kdy se valouny ztratily ještě před předáním císaři, nyní můžete vyřešit i vy sami, když se vydáte do Zlatých Hor na 15 km dlouhou misi "Zmizelé valouny".

Javorník, Račí údolí - mise "Vysoká cena hudby"

Věděli jste, že Javorník byl svého času centrem kultury, kam se na koncerty sjížděla honorace z celého kraje? Mělo to však jeden neblahý důsledek. Na trase dlouhé 5,5 km se octnete v roce 1784, kde na vás čeká vratislavský biskup Schaffgotsch, který vám vysvětlí, jaký řeší problém a požádá vás, abyste mu s dětmi plněním drobných úkolů pomohli. Hra je příležitostí pro společnou rodinnou aktivitu, které je zábavná a poučná zároveň. Nemluvě o tom, že Račí údolí je jedním z nejmalebnějších koutů v kraji.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2018 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA