|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyVánoční trhy na výstavišti Flora Olomouc

Vánoční trhy na výstavišti Flora Olomouc

Od 12. do 15. prosince se bude konat již 39. ročník tradičních vánočních trhů v pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc. Vánoční trhy na výstavišti představují příjemně strávený čas pro rodiny s dětmi. Nabídnou jak originální dárky, tak i bohatý doprovodný program.

Zdroj: Vánoce Flora / Flora Olomouc

Pro děti budou připraveny tvořivé dílny - od malování baněk a zdobení perníků, až po výrobu vánočního přáních, ozdob a svíček. Rodiče tak mohou v klidu pořizovat drobné dárky z velkého výběru stánků s vánočními rukodělnými drobnostmi nebo se jen tak zastavit u tradičního svařáku a trochu si oddechnout od předvánočního shonu. Projekt Zaparkuj iniciativy Univerzity Palackého bude mít na trzích svoji odpočinkovou zónu, kde si budou moci návštěvníci zahrát deskové hry a další.

Organizace Bricks 4 Kids připravila zábavný doprovodný program a bude s dětmi stavět vánoční stromečky, sněhuláky a jiné krásné modely s vánoční tématikou s kostkami LEGO®. Děti se mohou těšit i na pohyblivého soba se saněmi a další zajímavé motorizované modely. Neobvyklou záležitostí poté bude opravdová salaš se zvířátky, tematické fotokoutky a pro nejmenší i loutkové představení Kašpárkova říše.

Návštěvníci trhů si budou moci vyzkoušet techniku linorytu s uměleckou skupinou Chaos company. Na jejich workshopu, který bude probíhat od páteku do neděle, naučí základy této techniky a účastníci si tak domů odnesou vlastní umělecké dílo, ať už v podobě autorského tisku, vánočního přání nebo originálního dárku. Workshop je určen pro všechny věkové kategorie.

Na trzích nebude chybět ani ukázka dekorování slavnostní štědrovečerní tabule. Kouzelnou atmosféru Vánoc podtrhne pěvecké vystoupení dětí olomouckých škol, soutěž základních a mateřských škol ve zdobení vánočních stromečků a vystoupení dětí z dětských domovů. O hudební program se postará zpěvák Hynek Tomm či kapela ABBA STARS, nebude však chybět ani tradiční zpívání koled. Členové Moravské filharmonie poté navodí svým hudebním vystoupením žesťového kvintetu pravou vánoční atmosféru a Moravské divadlo Olomouc představí ukázku ze známé baletní inscenace Louskáček. Návštěvníci se budou moci těšit i na ohnivé vystoupení Petra Dragon Kozáka a humorné vystoupení komičky Zuzany Bubílkové.

Program uvnitř pavilonu obohatí venkovní prodej vánočních stromků a jmelí.

Vánoční trhy na výstavišti Flora budou otevřeny čtvrtek-sobota 9:00-18:00, neděle 9:00-17:30. Vstup je zdarma. Podrobný program na jednotlivé dny naleznete zde.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2020 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA