|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyUzená Olomouc provoní Korunní pevnůstku

Uzená Olomouc provoní Korunní pevnůstku

Uzená Olomouc, festival masa a dobrého jídla, proběhne letos 24. února od 10:00 v areálu Korunní pevnůstky Olomouc. Návštěvníci se mohou těšit na den plný chutí, vůní, domácí atmosféry a především jídla. Chybět nebudě ani bohatý doprovodný program pro gurmány a nudit se nebudou ani rodiny s dětmi.

Jednodenní festival zaměřený na regionální produkty jako je uzené maso, zabijačkové speciality, pivo a další dobroty se v Olomouci uskuteční podruhé. Hlavním bodem gastronomického programu je soutěž moravských uzenářů, kteří své masité produkty zpracovávají tradičním způsobem podle rodinných receptur. Na Uzenou Olomouc 2018 jich přijede hned šest. "Festivalu Uzená Olomouc se kromě dalších zúčastní také domácí řeznictví a uzenářství Ráček. To bylo favoritem návštěvníků našeho festivalu, který jsme pořádali také v jiných městech, několikrát po sobě. Letošního olomouckého vítěze však musí místní vybrat sami. Připravili jsme pro ně ochutnávku produktů od všech soutěžících, na jejímž základě zjistí, od jakého uzenářství nebo řeznictví jim chutná nejvíce," láká Pavel Pichler, organizátor akce.

Tím soutěžení ale nekončí. Pro opravdové jedlíky je připraven "zápas" v pojídání tlačenky a špekáčků na čas. Účast známého maxi-jedlíka Jaroslava Němce, který už více než deset let objíždí celou republiku za soutěžemi v pojídání, naznačuje, že zvítězit nepůjde jen tak lehce.

Den úplný gastronomie doplní také kuchařská show s následnou ochutnávkou, škola vaření se zkušeným profesionálním kuchařem Karlem Nekolou nebo praktický workshop zaměřený na přípravu paštik a dalších masitých pokrmů.

Festival uzená Olomouc je také místem, kam vzít děti. Kromě toho, že se nejmenší dozví, jak vypadá pravý flašinetář, harmonikář a jejich nástroje, se mohou zapojit do šifrovací hry "Hledej pana Buřtíka" a vyhrát zajímavé ceny. S rodiči si pak budou moci opéct špekáčky na ohni.

V průběhu celého dne bude na místě farmářský a řemeslný trh, kde mohou zákazníci nakoupit kvalitní šunky, sýry, koření, ale i zahraniční delikatesy. A protože se dobré jídlo neobejde bez dobrého pití, bude na návštěvníky čekat také pivo, káva, medovina a další lahodné nápoje.

Vstupné za 100 Kč zahrnuje recept s kořením, ochutnávku uzeného, workshopy, ukázky a přednášky a překvapení. Děti do 120 cm mají vstup na akci zdarma.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA