|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyUnikátní mezinárodní výstava nyní v Olomouci!

Unikátní mezinárodní výstava nyní v Olomouci!

Do Olomouce zavítala unikátní umělecká výstava, která za dobu své existence hostovala v prestižních uměleckých galeriích, kulturních centrech, či knihovnách a školách ve více než 200 městech ve 40 zemích světa. Minulý rok pak byla k vidění např. i v poslanecké sněmovně České republiky.

Výstava s názvem "Umění pravdivosti, soucitu a snášenlivosti" obsahuje díla skupiny Falun Dafa Artists Center seskupující profesionální umělce odsouzené čínským komunistickým režimem k nuceným pracím v převýchovných pracovních táborech. Vystavovaná díla přímo reflektují jejich zkušenosti z tohoto období v kontrastu jejich neutuchající víry v hodnoty jako jen naděj, laskavost, či soucit, které jejich věznění v prvé řadě způsobily. Výstava tak zobrazuje na jedné straně krásu a hloubku osobní kultivace člověka žijícího podle principu pravdivosti, soucitu snášenlivosti, a na straně druhé krutost pronásledování, hrubé potlačování osobních svobod a mučení, kterým za ni byli vystaveni. Jedná se tak o emotivní výstavu s hlubokým duchovním přesahem.

Iniciátorem výtvarných děl je čínský profesor výtvarného umění a uznávaný sochař Kunlun Zhang, který byl odsouzen stejně jako mnozí další k nuceným pracím v převýchovném pracovním táboře za praktikování Falun Dafa (prastará duchovní tradice pro zušlechťování sebe sama obsahující morální učení, meditaci a čtyři cvičební sestavy; její praktikování je komunistickým režimem stíháno). Tomuto umělci se díky mezinárodní pomoci v roce 2001 podařilo z převýchovného pracovního tábora dostat, a v roce 2003 založil seskupení profesionálních umělců s podobným osudem.

Ve Vlastivědném muzeu bude tato unikátní výstava k vidění do 5. května 2019. Běžná otevírací doba muzea je v březnu od středy do neděle od 10 do 17 hodin a v dubnu a květnu od úterý do neděle od 9 do 18 hodin.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA