|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkySýry ze Střední Moravy dobývají republiku

Sýry ze Střední Moravy dobývají republiku

Přelomem měsíce května a června se v Národním zemědělském muzeu v Praze konalo vyhlášení výsledků soutěže Mlékárenský výrobek roku 2019. Již 17. ročník soutěže pořádaný Českomoravským svazem mlékárenským pod záštitou Ministerstva zemědělství se konal za účasti 23-členné poroty složené z nezávislých odborníků. V 11 kategoriích soutěžilo celkem 64 produktů od 23 českých výrobců. Region Střední Morava opanoval nejvyšší příčky hned dvou kategorií a v dalších dvou se umístil na třetím místě.

V kategorii "Přírodní sýry měkké a zrající" získaly prvenství Olomoucké tvarůžky Malé 420g vyrábějící se v Lošticích nedaleko od Olomouce. Zatímco novinka sýrárny La Formaggeria v Litovli - sýr Grillami - vyhrál v kategorii "Sýry na grilování" a zároveň se umístil i na 3. místě v kategorii "Novinka roku". La Formaggeria poté obsadila další 3. místo se svým máslem Burro Superiore Fratelli Brazzale ve speciální kategorii Cena médií, kterou udělovali zástupci novinářů.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA