|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkySvátky města a Svátky písní 2019

Svátky města a Svátky písní 2019

Od středy 29. května do neděle 2. června budou Olomoučany i návštěvníky Olomouce bavit tradiční historické oslavy města Olomouce spojené s hudebním festivalem Svátky písní. Návštěvníci se tak mohou těšit na dny plné koncertů pěveckých sborů a orchestrů z České republiky i zahraničí, soutěže výtvarných, hudebních a tanečních oborů základních uměleckých škol, řemeslný jarmark, gastronomické akce, představení vín a piv z regionu, a mnoho dalších!

Během pátečního a sobotního dne si lidé na Horním náměstí mohou například vychutnat prezentaci regionálních pivovarů, vinařství a gastronomie, vše v kulisách koncertů pěveckých sborů, orchestrů, či speciálních hostů kombinující klasickou hudbu s rockem a popem.

Vedle pestrého uměleckého programu se mohou návštěvníci těšit také na připomínku jubilea 200 let od zvolení rakouského arcivévody Rudolfa Jana olomouckým arcibiskupem. V oranžerii ve Smetanových sadech budou moci zavítat na výstavu Rudolf Jan: Muž, jehož srdce bilo pro Olomouc, a informační centrum města bude mít připravené komentované prohlídky města pod titulem Po stopách arcibiskupa Rudolfa Jana. Součástí bude také páteční koncert Beethovenova díla Missa Solemnis v kostele sv. Mořice, prezentující dílo, které slavný skladatel věnoval právě svému dobrému příteli Rudolfu Janovi Habsburskému.

V pátek večer pak nebude chybět tradiční historický průvod ke cti patronky města sv. Pavlíny. Patronkou města se stala svatá Pavlína 23. října 1623 poté, kdy prosebný průvod s jejími ostatky pomohl zažehnat těžkou morovou epidemii. Průvod bude začínat na Horním náměstí ve čtvrt na devět a bude putovat městem zkrášleným slavnostním nasvícením památek. Sobotní program bude zakončen závěrečným ohňostrojem a nedělní program odstartuje sezonu promenádních koncertů ve Smetanových sadech.

Podrobný program s rospisem časů k dispozici zde.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA