|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkySv. Kopeček se dostal na elitní seznam památek

Sv. Kopeček se dostal na elitní seznam památek

Na seznam národních kulturních památek se ve středu 31. 1. 2018 zapsal poutní areál na Svatém Kopečku u Olomouce s barokním chrámem Navštívení Panny Marie. Celkem se seznam rozšíří o 19 sakrálních staveb a areálů.

Ruku v ruce s potvrzením prestiže svatokopeckého komplexu jde rozsáhlá oprava areálu včetně baziliky za 120 milionů z evropských dotací, která započne v polovině letošního roku. Poutní areál na Sv. Kopečku je jedním z hlavních symbolů města Olomouce a jeho význam by měl v příštích letech díky rekonstrukci ještě vyrůst. Budou zde totiž zpřístupněny místa, která jinde v republice, ani sousedních zemích veřejnosti přístupny nejsou.

V plánu je obnovení kopie Svatých schodů, z nichž ty nejznámější se nacházejí na náměstí Piazza di San Giovanni in Laterano v Římě, dále zpřístupnění barokní knihovny se vzácnými svazky nebo rekonstrukce Francouzského sálu, který bude možné pronajmout pro konání kulturních a společenských akcí. Vzniknout by měl také nový průvodcovský okruh, který veřejnosti otevře zázemí poutního areálu.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA