|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyŠéfkuchař Entrée vítězem ankety Zlatý kuchař

Šéfkuchař Entrée vítězem ankety Zlatý kuchař

Olomoucká restaurace Entrée - která je součástí komplexu Resort Hodolany obsahující kromě jiného také čtyřhvězdičkový hotel THEATRE, wellness SCENE a casino GO4GAMES - je na kulinářské scéně teprve několik let, přesto si však již za tu dobu vydobyla své místo na výsluní.

Dominantou prostoru restaurace Entrée je otevřená kuchyně, která navazuje na historii budovy - divadelní scénu. Hosté si tak mohou užít nejen "divadelní představení" kuchařů, originální design inspirovaný přírodou, ale hlavně moderní gastronomii. Menu je rozdělené na 4 části - zahradu, vodu, zem a nebe, a čerpá především z čerstvých a sezónních surovin. V zahradě najdete čistě vegetariánské pokrmy, vodu představují ryby a mořské plody, země nabízí kvalitní maso a nebe dezerty.

Za úspěchem restaurace stojí především mladý kreativní šéfkuchař Přemek Forejt, který sbíral cenné zkušenosti v londýnské michelinské restauraci L'Autre Pied a brněnské KOISHI. Nyní již sklízí hojné úspěchy jako šéfkuchař olomoucké Entrée.

Minulý rok restaurace vyhrála nejvyšší ocenění v celostátní anketě Maurerův výběr, do které se zapojilo na 900 restaurací a kromě jídla se hodnotil také interiér a obsluha. Vítězstvím v kategorii Maurerův výběr Grand Restaurant 2018 tak porazila i věhlasný Alcron a další pražské podniky. Tento rok poté Přemek Forejt vyhrál anketu Zlatý kuchař vyhlašovanou redakcí časopisu Gastro&Hotel profi revue, kde 56 porotců z řad gastronomických specialistů vytvářelo žebříček deseti nejzajímavějších českých kuchařů. Rozdíl mezi 10. a 3. místem byl pouhých 14 bodů (zisk 63, resp. 77 bodů), zatímco vítěz předešlých tří ročníků Jan Punčochář (z Grand Cru) obsadil stříbrnou pozici se ziskem 90 bodů. Přemek Forejt, který se minulý rok ve stejné anketě umístil na druhém místě, letošní anketu suverénně ovládl se 108 body.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA