|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyPopulárně-naučný festival AFO je tady!

Populárně-naučný festival AFO je tady!

Prestižní mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc startuje již po 54. ve své historii a návštěvníci se mají na co těšit! Neváhejte tedy a v týdnu 23. - 28. dubna zavítejte na jednu či více akcí z velmi bohaté nabídky dokumentárních filmů, přednášek a diskuzí na fascinující témata, a dalšího programu. Za zmínku stojí i fakt, že valná většina programu festivalu je přístupná zcela zdarma!

Academia Film Olomouc je festival pořádaný Univerzitou Palackého v Olomouci a v průběhu 54 let od svého prvního uvedení se proměnil z komorní uzavřené akce na jednu z největších vzdělávacích událostí v Evropě. Minulý rok jej navštívilo na 7 tisíc návštěvníků a představilo se více jak 100 filmů. V minulých ročnících mohli návštěvníci proniknout do výzkumu vzdálených planet, pozemských oceánů a globálního oteplování, vývoje robotiky a umělé inteligence, diskutovalo se také o postavení žen ve vědě a společnosti, lidské závislosti ale i důležitost sci-fi žánru pro popularizaci vědy.

Festivalový program přiblíží taje naší planety i vesmíru a představí zásadní posuny ve vědeckých objevech formou faktografických filmů, dokumentů a diskuzí, přednášek či panelových debat s hosty z oblasti vědy i filmového průmyslu. Hlavní téma letošníko ročníku je "mýtus/pravda?". Festivalový tým si dává záležet také na doprovodném programu - od intervencí do veřejného prostoru, přes virtuální realitu a 3D tisk až po hudební program, ten do Olomouce přivádí zásadní interprety světové alternativní scény. Podrobný program i možnost registrace na festival jsou dostupné na oficiálních stránkách https://afo.cz/.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA