|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyPodzimní Flora dorazila do Olomouce

Podzimní Flora dorazila do Olomouce

Na olomouckém výstavišti čeká všechny návštěvníky od čtvrtka 3. do neděle 6. října Podzimní Flora Olomouc s bohatým programem, již tradičně doplněná oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem a Flora džemem, floristickou soutěží Pohár podzimní Flory a projektem Rozkvetlé památky, který se prolne do centra města Olomouce.

Téma letošní Podzimní Flory Olomouc s názvem "Zahradní slavnost" odkazuje na náročnou a smysluplnou práci všech zahradníků, zemědělců i sadařů, kteří právě v podzimním období sklízí svou zaslouženou úrodu po celoroční práci. Letos na podzim tedy nečekejte záplavu květin, ale naopak ukázku toho nejlepšího, co dokáží vypěstovat zlaté české ručičky v netypickém a originálním pojetí. Ústřední téma je také propojeno s oslavou 30 let od sametové revoluce a odkazuje na slavnou divadelní hru Václava Havla, Zahradní slavnost.

Festival Olima

Festival gastronomie a nápojů Olima nabídne návštěvníkům tradiční soutěže cukrářů a kuchařů Gastro Olomouc - Olima Cup 2019, čtyřiadvacátý ročník gastronomické soutěže se uskuteční v pavilonu C. Součástí Olimy je rovněž Grand Prix ovocných destilátů Flora košt a soutěž Flora džem, které budou umístěny v pavilonu E.

Podzimní zahradnické trhy

Podzimní zahradnické trhy budou mít své místo v pavilonu H a na venkovních plochách Smetanových sadů. Nabídnou široký sortiment rostlin, výpěstků, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb. Chybět nebudou ani atrakce pro děti, dále burčák, medovina, svařené víno a jiné občerstvení.

Rozkvetlé památky

Nádhera starobylé architektury se během podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc propojí s krásou a svěžestí květinových aranžmá. A to díky projektu Rozkvetlé památky, který již posedmé doprovodí celonárodní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Krásná květinová aranžmá budou k vidění již od 3. října do 15. října v kostele Panny Marie Sněžné na Náměstí Republiky, Neposkvrněného početí Panny Marie na Sokolské ulici, Zvěstování Panny Marie na Dolním náměstí. Na Dolním náměstí bude vyzdoben i Mariánský sloup a na Horním náměstí Sloup Nejsvětější Trojice.

Pro více informací o Podzimní Floře 2019 klikněte zde.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA