|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyPochutnejte si na pizze v nové arcibiskupské restauraci

Pochutnejte si na pizze v nové arcibiskupské restauraci

V lednu letošního roku se v Olomouci otevřela dlouho očekáváná restaurace a pizzerie U Kristýna, která spadá pod gesci olomouckého arcibiskupství. Od roku 2030 budou muset církve hospodařit samostatně, jelikož jim stát přestane přispívat na provoz. To je také jeden z důvodů, proč se arcibiskupství pustilo do této zajímavé podnikatelské aktivity.

Dominantou podniku je dvoutunová pec na pizzu dovezená z Itálie. Můžete si zde vybrat z několika tradičních italských jídel nebo si vychutnat pizzu, která je připravována přímo před hosty. Nabízené pokrmy personál rád připraví také v bezlepkové variantě. Kuchaři pracují s kvalitními surovinami jak z Itálie, tak i od místních dodavatelů. Chod restaurace zajišťuje devět stálých zaměstnanců, mezi nimiž jsou Italové i Češi.

V nabídce najdete rovněž kávu z rodinné pražírny CaféGape a domácí italské dezerty. Ve vinném lístku samozřejmě nechybí víno z Arcibiskupských sklepů v Kroměříži. Třikrát do týdne si zde můžete zakoupit čerstvě napečený bílý a celozrnný chléb. Do budoucna se plánuje také spolupráce s některým z místních minipivovarů.

Kapacita restaurace je zhruba 60 míst a k dispozici je také konferenční místnost pro 40 lidí. V letní sezoně se počítá i s venkovním posezením ve dvorním traktu.

www.ukristyna.cz

www.facebook.com/ukristyna

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2018 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA