|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyOlomoucký hotel Miss Sophie's je krajskou památkou roku 2017

Olomoucký hotel Miss Sophie's je krajskou památkou roku 2017

Krajská sekce Olomouckého kraje Sdružení sekce historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhodnotila soutěž Památka roku 2017. Cena se uděluje za nejlepší projekt a realizaci obnovy stavby významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty. Mezi tzv. velkými památkami zvítězila obnova olomouckého měšťanského domu v Denisově ulici, kde se dnes nachází butikový hotel a kavárna Miss Sophie's.

Během deset let trvající rekonstrukce úzké řadové stavby byly objeveny nejen původní klenby a rámy, ale především původní historické omítky či surové kamenné stěny z 13. století. Obnovenou historickou krásu domu, kterou architekti citlivě využili, podtrhly prvky moderní architektury a stylově pojednaný interiér. Po náročné realizaci prováděné formou dílčích dodávek od místních řemeslníků, se dům s osmi designovými pokoji a útulnou kavárnou v červnu 2017 otevřel veřejnosti.

V kategorii malé památky hodnotící komise ocenila obnovu Větrného mlýna v Libavé z konce 19. století. Obě památky současně postupují do celostátního kola soutěže Památka roku 2017.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA