|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyOlomoucké informační centrum je nyní vetší a modernější

Olomoucké informační centrum je nyní vetší a modernější

Informační centrum Olomouc se opět vrátilo do podloubí radnice. V nové podobě jej začátkem ledna po třech měsících oprav otevřel primátor Antonín Staněk společně s dalšími členy rady města.

Informační centrum změnilo svou dispozici a zvětšilo se na úkor jedné z kanceláří. "Jsem přesvědčen, že vzhledem k jeho významu pro turisty i obyvatele města to byla správná volba," uvedl při otevření primátor Staněk.

V infocentru zůstaly zachovány všechny služby včetně informačního kiosku Europe Direct. Ten se nyní vyjímá svým netradičním kulatým vzhledem. Zůstal zde i oblíbený automat na tvarůžky, který nově doplnil další chladící box na regionální produkty. V nabídce budou navíc místní sýry i pivo.

"Rekonstrukce v podloubí stála zhruba dva miliony korun. Kromě změny stavební dispozice je v infocentru nová elektroinstalace a vzduchotechnika, ale i nový výkladec a modernizované interiérové vybavení. Oprava infocentra je jednou z etap kompletních stavebních úprav radnice, které ji mají ještě více otevřít veřejnosti," popsal investiční náměstek primátora Filip Žáček investici, jejíž část pokryje dotace z projektu Obnova kulturní památky olomoucké radnice Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Příspěvek Evropské unie činil 700 tisíc korun.

Ročně do Informačního centra Olomouc zavítá téměř dvě stě tisíc lidí. "Turisté mají nejčastěji zájem o mapy, pohlednice a suvenýry. Zajímají se ale také o to, jak by mohli v Olomouci strávit volný čas," konstatovala vedoucí infocentra Jitka Lučanová.

Jak připomněl náměstek primátora Pavel Urbášek, infocentrum slouží i Olomoučanům. "Především pro prodej vstupenek, ale také zde poskytují informace o magistrátu," doplnil náměstek. Podle něj je Informační centrum úspěšné i hospodářsky, prodej suvenýrů a vstupenek přináší ročně do městské pokladny 750 tisíc korun.

Od 8. ledna do 28. února 2018 je upravena otevírací doba Informačního centra Olomouc:

Pondělí až pátek

9:00 - 18:00

Sobota a neděle

9:00 - 17:00

Od března, kdy startuje turistická sezona, se otevírací doba informačního centra prodlouží až do 19 hodin.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA