|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyOlomoucké barokní slavnosti jsou zde!

Olomoucké barokní slavnosti jsou zde!

Olomoucké barokní slavnosti jsou vždy vysoce očekávanou událostí léta nabízející návštěvníkům jedinečný životní zážitek. Divadelně-operní představení s originálními díly barokních oper se odehrávají na světově unikátní replice barokního jeviště, se školenými operními pěvci v barokních kostýmech, doprovázených barokním orchestrem využívajícím historické hudební nástroje.

Letošní již 7. ročník se uskuteční 7. - 28. 7. 2019, a nabídne tak celkem dvaadvacet večerů s šesti různými inscenacemi v prostorách bývalého jezuitského konviktu. Olomouc však bude žít barokem i v dalších letních měsících, a divadelní představení budou doplněna pěti speciálními koncerty barokní hudby v atmosférických lokalitách barokní Olomouce - od Kaple Božího Těla, slavnostního sálu Arcibiskupského paláce, Freskového sálu ZŠ Komenium, kostelu Neposkvrněného početí Panny Marie, až po kryptu katedrály sv. Václava. Několik barokních večerů si budou moci užít i návštěvníci Horního náměstí pro které bude v pátek 12.7. a poté v pátek a sobotu 26.-27.7. připraven program plný tance, hudby, pouličního umění, či šermířských vystoupení.

Doprovodným programem festivalu bude také výstava Hořící dramata, instalovaná v impozantních 500 metrů dlouhých chodbách konviktu. Výstava představí prostřednictvím dobových grafických listů ohňostrůjná představení, hraná a odpalovaná v průběhu 17. století na dvoře středoevropských Habsburků. Technicky i finančně nesmírně náročné ohňostroje kombinovaly jednoduchý příběh se spektakulární podívanou a často ilustrovaly důležité historické události.

Představení zpívaná v italském, německém a latinském jazyce budou opatřena projekcí českých a anglických titulků. O přestávce si návštěvníci budou moci prohlédnout Kapli Božího Těla - jeden z nejkrásnějších barokních sakrálních prostor Olomouce - a po představení budou probíhat komentované prohlídky kostelů sv. Michala, Panny Marie Sněžné a kaple sv. Jana Sarkandera.

Podrobný popis jednotlivých operních představení společně s možností nákupu vstupenek naleznete zde, seznam koncertů zde. Pro mimo olomoucké pak byly ve spolupráci s pořadateli připraveny speciální zvýhodněné pobytové balíčky.

Doprovodný program na Horním náměstí

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA