|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyOlomoucká ZOO v roce 2017: mláďata, nový pavilon a inteligentní dopravní systém

Olomoucká ZOO v roce 2017: mláďata, nový pavilon a inteligentní dopravní systém

ZOO na Sv. Kopečku u Olomouce patří k nejnavštěvovanějším atraktivitám Olomouckého kraje. Co nového návštěvníkům nabídne v roce 2017? Nové přírůstky, africký pavilon Kalahari i inteligentní systém řízení dopravy.

Nejčerstvějšími přírůstky v olomoucké zoo jsou dlouho očekávaní potomci mladého páru medvědů baribalů narozená 4. ledna 2017. V roce 2015 se adoptivními rodiči medvědího páru stal filmový štáb České televize, který v Olomouci natáčel další sérii cyklu detektivních příběhů s názvem "Detektivové od Nejsvětější Trojice". Scénář třídílné sady pojmenované "Pět mrtvých psů" velel medvědy uspat a ukrást. Štáb v čele s režisérem Janem Hřebejkem si olomoucké medvědy natolik oblíbil, že se rozhodl na jejich chov finančně přispívat.

Levhratí mládě je obrovským úspěchem

Na Štědrý den udělal chovatelům radost také pár tamarínů vousatých, malých primátů, který se dočkal dalších potomků. Velkou pýchou olomoucké zoo je nově posílená smečka vzácného levharta mandžuského. Koncem října roku 2016 se samici Izabel a jejímu partnerovi Edwardovi narodil syn. Kotě bude odchováno v krásné přírodní expozici v pavilonu šelem. Zoo se před několika lety dokonce zapojila do velmi komplikovaného návratu levharta mandžuského zpět do volné přírody, kde v současnosti žije pouze na tři desítky jedinců.

Vyfoťte některé z mláďat a soutěžte o ceny

Na podzim loňského roku se rozrostl i chov mravenečníka stromového nebo krokodýla čelnatého. Rovněž ve výběhu zubrů přibyla dvě telata. Zoo zve i letos své návštěvníky, aby se zúčastnili jarní fotosoutěže o nejhezčí mládě. Stačí fotoaparátem zachytit nové přírůstky olomoucké zoo a soutěžní fotografii zaslat společně s kopií vstupenky na info@zoo-olomouc.cz Soutěž odstartuje 1. března a potrvá až do konce dubna. Pro deset nejlepších fotografií budete moci hlasovat na facebookovém profilu ZOO Olomouc od 5. do 18. června. Pětice výherců se může těšit na fotografickou publikaci ZOO OLOMOUC V OBRAZECH.

Africký pavilon otevře již brzy

Do nového afrického pavilonu Kalahari, který by se měl veřejnosti otevřít na začátku hlavní turistické sezony, se nastěhují kromě populárních surikat také hrabáč kapský a medojed kapský, které v Evropě chová jen pár zahrad. Pavilon nabídne i malé terarijní expozice s živočichy vyskytujícími se v příslušné části Afriky. Stavba má zajistit zvířatům podmínky co nejvíce podobné těm v divočině.

Inteligentnější a snadnější parkování

Na jaře by měl začít fungovat inteligentní systém řízení, díky kterému budou mít řidiči přehled o tom, jaká je situace na parkovištích na Sv. Kopečku.

Fotogalerie

Zoo Olomouc 01 (m-ark) Zoo Olomouc02 (m-ark) Zoo Olomouc03 (m-ark) Zoo Olomouc04 (m-ark)

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2018 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA