|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyOLOMOUC ŽIDOVSKÁ aneb nový prohlídkový okruh Olomoucí

OLOMOUC ŽIDOVSKÁ aneb nový prohlídkový okruh Olomoucí

V neděli 16. června 2019 se uskuteční premiéra nového prohlídkového okruhu pod vedením Ing. Tomáše Kryla, jež se dějinami Olomouce zabývá již přes 30 let, a v minulém roce dokonce vydal knihu nazvanou "Procházky Olomoucí" obsahující podrobné informace z tématických okruhů jím pořádaných prohlídek Olomouce.

OLOMOUC ŽIDOVSKÁ, jak se okruh nazývá, představí historii nejstarší židovské komunity na Moravě. Účastníci se budou moci nechat ohromit pompou nejhonosnějších olomouckých vil druhé půle 19. století, odhalí odkaz architektů a stavebníků Jakoba Gartnera a Moritze Fischera, či se dozví o velikánech olomouckého průmyslu z rodů Heikornů, Briessů, Zweigů, Hamburgerů a dalších. Exkurze také vyrazí po stopách zmizelých sousedů, židovského osídlení, synagog, posvátných míst a hřbitovů; a seznámí s osudy místního hebrejského obyvatelstva, spojenými s perzekucemi, vyháněním a transporty za holocaustu. Mimo židovských zvyků, tradic a rituálů se také připomenou významná jména rabína Bertholda Oppenheima, hudebních skladatelů Leo Falla a Gustava Mahlera, lékaře Sigmunda Freuda, spisovatele Karla Poláčka, nebo "deníkáře" Otty Wolfa. Závěr exkurze proběhne v modlitebně Židovské obce Olomouc, dnes třetí největší židovské komunitě v České republice.

Začátek exkurze je ve 13:30 na třídě Kosmonautů/Hálkova ul. (vedle Bounty Rock Café), délka programu je cca 3 hodiny s plánovaným ukončením v Komenského ulici.

Na prohlídku je z důvodu limitovaného počtu míst nutná rezervace. Tu v případě zájmu učiňte na mailové adrese tomas.kryl@email.cz . Přihláška je automaticky považována za přijatou a platnou. Reagováno na ni bude pouze v případě překročení kapacity a odmítnutí přihlášky. V ceně vstupného na exkurzi - 130 Kč (100 Kč pro děti 6 - 14 let) - je zahrnut i vstup do modlitebny Židovské obce Olomouc. Z důvodu cesty po Olomouci je potřebné mít s sebou jízdenku na MHD.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA