|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyObří pila odhalena na zámku v Konici

Obří pila odhalena na zámku v Konici

Obří pila nově dominuje prostranství před zámkem v Konici na Prostějovsku a útočí na rekord v Guinnesově knize rekordů. Proč se v téměř třítisícové Konici rozhodli vyrobit gigantickou pilu, vysvětluje otec nápadu a kastelán zámku Pavel Šín tím, že ta se k již existující obří sekeře hodí nejvíce.

Se svými kamarády začali na tvorbě pily pracovat letos na jaře a práce jim trvala několik měsíců. List pily měří na délku dvanáct metrů, na výšku má 1,2 metru a váží úctyhodných 750 kg.

V roce 2015 se svými kamarády již vytvořil šest metrů a šest centimetrů velkou sekeru vážících 255 kg. Sekera v současnosti zdobí vstup do Muzea řemesel na zámku v Konici a tématicky tím doplňuje sbírku kolem šesti set exemplářů sekyrek. Jak obří sekera, tak i samotná sbírka jsou obě zapsány v Guinnessově knize rekordů. Kromě sbírky sekyrek však mohou návštěvníci zámku zhlédnout např. i expozici historických rádií či Foucaultovo kyvadlo.

Co se pily týče, jejím odhalením Šínova práce nekončí, jelikož začal zpracovávat podklady pro její zapsání do Guinnessovy knihy rekordů. Na podzim by mělo být o zařazení do slavné knihy jasno, a konický zámek si tak dost možná připíše svůj již třetí záznam během pouhých pěti let.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA