|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyNovinky na zámku Čechy pod Kosířem v roce 2018

Novinky na zámku Čechy pod Kosířem v roce 2018

Co připravuje zámecký areál v Čechách pod Kosířem na letošní sezonu? V rámci pokračující náročné rekonstrukce bude dokončen nový návštěvnický vstup směrem od obecního parkoviště, oprava střech nad jižním a západním křídlem zámku a také revitalizace vodních prvků v zámeckém parku. Návštěvníci si tak brzy budou moci zarybařit nebo vypůjčit loďku.

Novinkou bude rovněž otevření expozice vztahující se k osobnosti Josefa Mánesa, která bude rozdělena na dvě části. První se bude nacházet v tzv. Mánesově altánu v zámeckém parku a zaměří se na jeho kresby a grafiky zachycující prostý lid. Slavnostní otevření expozice je naplánováno u příležitosti Velkého setkání Hanáků, které se uskuteční 28. září v zámeckém parku. Druhá část expozice, věnující se Mánesovým kresbám vytvořeným pro jeho zámecké mecenáše, se bude nacházet přímo v prostorách zámku.

Co se týče kulturního života na zámku, můžete se i v letošním roce těšit na oblíbené akce jako jsou kostýmované večerní prohlídky, koncerty a divadelní performance. Velkou novinkou bude zámecký ples v rámci tzv. Hradozámecké noci, který se ponese v duchu oslav 100. výročí našeho samostatného státu.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA