|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyNoc kostelů

Noc kostelů

24. května zavítá do České republiky Noc kostelů. V jejím rámci jsou ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny mnohé kostely různých křesťanských církví, ve kterých se rovněž zdarma konají koncerty, komentované prohlídky, workshopy či divadelní představení. Návštěvníci mají možnost nahlédnout do kostelních sakristií či klášterních zahrad, zkusit si zahrát na varhany, vystoupat na věže či sestoupit do starobylých krypt, prožít liturgii nebo třeba jen vnímat to, co bylo inspirací pro stavitele křesťanských chrámů.

Noc kostelů vznikla v roce 2001 v Německu a brzy se rozšířila i do sousedících zemí. V České republice se poprvé konala v květnu roku 2009 a letos se jedná o její již 11. ročník. Jedná se o akci, která umožňuje široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanskou kulturou. Do letošního ročníku je zapojeno 1624 kostelů a modliteben z celé České republiky, v Olomouckém kraji poté 119. Seznam zpřístupněných kostelů a jejich programy můžete sledovat na oficiálních stránkách události https://www.nockostelu.cz/.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA