|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyMoravské divadlo letos slaví stoleté výročí

Moravské divadlo letos slaví stoleté výročí

Letos je to přesně 100 let od doby, kdy v Olomouci vznikla stálá česká divadelní scéna, a nemuselo se tak již hrát pouze v němčině. Oslavy, rozprostřené do celého roku, odstartovaly lednovým Dnem otevřeným dveří.

V dubnu se Moravské divadlo Olomouc dočká prezentace v Senátu Parlamentu ČR a v červnu vypukne Moravské divadelní léto - Kočování po kraji, v rámci kterého olomoucká činohra zavítá do vybraných míst Olomouckého kraje. Diváci se tak mohou těšit na oblíbené tituly: Sluha dvou pánů, Starci na chmelu nebo Postřižiny na netradiční scéně.

V srpnu pak na olomouckém Výstavišti Flora vyroste prozatímní scéna, na které se představí umělecké soubory Moravského divadla i hostující divadla. Na programu budou také besedy, workshopy a autogramiády. Oslavám 100 let českého divadla v Olomouci bude věnovaná i letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc s tématem "Zahrada jako divadelní scéna".

Na neděli 6. září je naplánován slavnostní večer s výraznými umělci spojenými s olomouckým divadlem.

Vrcholem letošní sezony bude zcela jistě premiérový titul, adaptace knihy Vladimíra Körnera - Zánik samoty Berhof, kterou s činoherním souborem uvede režisér Miroslav Krobot. A režii operní inscenace Rusalka Antonína Dvořáka si vůbec poprvé vyzkouší televizní a filmový režisér Jiří Strach, známý pro své celovečerní pohádky Anděl Páně a Anděl Páně 2. http://www.moravskedivadlo.cz

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2020 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA