|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyLevandulové bistro nyní i v Olomouci

Levandulové bistro nyní i v Olomouci

V Olomouci na Horním náměstí nově otevřelo Levandulové bistro a jeho návštěvníci se mohou těšit na chutné produkty obsahující levanduli - ať již kávu, čaj, limonádu, pivo, šumivé víno, zmrzlinu, či jiné speciality. Vše je možné vychutnat si na místě, ale i zakoupit si na domácí spotřebu.

Foto: Jan Procházka

Levandulové bistro se nachází na Horním náměstí 7 naproti radničního orloje, a je po Levandulové kavárně Zábřeh dalším z projektů rodinného levandulového statku v Bezděkově. Levandule se stala ikonickou komoditou tohoto cenami ověnčeného statku, a z původních 500 vysázených rostlin teprve před několika lety, jich již mají 14 000, a díky velké poptávce se počítá s navýšením až na 84 000 rostlin. Na statku se pořádají zážitkové programy, lekce jógy, nabízí degustace, fotografování s profesionálním fotografem, či možnost využití místa pro svatby. Každé léto také pořádají velký dvoudenní festival plný hudby, atrakcí, výrobků od lokálních producentů, a hlavně dobrého jídla a pití v prostředí rozkvetlých levandulových polí.

Většina produkce z úrody, která je pěstována bez chemických postřiků a umělých hnojiv, je zpracovávána právě pro Levandulovou kavárnu v Zábřehu, pro výrobky z levandule dostupné v malém obchůdku přímo v Bezděkově či v e-shopu, a nově i pro Levandulové bistro v Olomouci. To kromě výše zmíněného levandulového sortimentu nabízí i výrobky regionálních producentů a upomínkové předměty s motivem Olomouce.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA