|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyLegendární hotel u Plumlovské přehrady chystá otevření

Legendární hotel u Plumlovské přehrady chystá otevření

Hotel Zlechov, který býval vyhledávaným rekreační místem již v době po 2. světové válce, bude opět otevřený. Po velké rekonstrukci se obnovení provozu plánuje již na léto, nejpozději pak na podzim letošního roku. V nové podobě bude hotel nabízet ubytování pro zhruba 15 lidí a restauraci.

Hotel Zlechov stojí v místě, kde se v minulosti rozkládaly středověké rybníky. Největší z nich se jmenoval Zlechov, podle něhož byl pojmenován i kdysi slavný hotel. Po první světové válce postavil Alois Vojáček u Zlechovského rybníka výletní hospodu. Ta se stala oblíbeným místem nejen místních rybářů, ale i obyvatel Prostějova. V roce 1942 hospoda vyhořela. Po druhé světové válce nechal na stejném místě postavit Robert Víšek stavitelem J. Páclem z Plumlova hotel Zlechov. Hotel byl otevřen od roku 1948. V tehdejší době hotel nechyběl v žádném katalogu ubytování. Nabízel jedenáct dvoulůžkových pokojů, restauraci, kavárnu, výčep a vinárnu. Do hotelu se pravidelně sjížděla prostějovská společenská smetánka. V roce 1956 došlo ke znárodnění, a hotel převzala Jednota Prostějov. Ta hotel provozovala dalších téměř 40 let. V roce 1992 se o Zlechov přihlásili dědicové prvního majitele, Ivo a Richard Víškovi. Do roku 1999 hotel pronajímali, poté se rozhodli ho prodat. Současným majitelem je rodina Koláčkova.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA