|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyKoncerty s adventní atmosférou v Moravské filharmonii Olomouc

Koncerty s adventní atmosférou v Moravské filharmonii Olomouc

Moravská filharmonie Olomouc si na prosinec připravila koncerty, které potěší nejen dospělé, ale i děti. Prostor při nich dostanou mladí talenti, dirigovat bude Santa Claus, a dojde i na pohádkové motivy z děl P. I. Čajkovského, Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů či Josefa Suka.

Ve čtvrtek 12. prosince je na programu druhý koncert řady Patriot, v níž MFO (Moravská filharmonie Olomouc) dává prostor mladým hudebním talentům z Olomouce a okolí. Na tomto koncertě tak zahraje flétnistka Andrea Menšíková ze ZUŠ Plumlov a zazpívá Adriana Sedláčková z Konzervatoře Evangelické akademie. Na koncertě se představí také pěvecký sbor Campanella a zazní skladby od W. A. Mozarta, J. S. Bacha či A. Vivaldiho. Adventní atmosféru poté večeru dodá výběr z baletu Louskáček od Petra Iljiče Čajkovského.

Na třetí adventní neděli zve FMO do Reduty rodiče s dětmi. Při tradičním nedělním matiné 15. prosince čeká na nejmenší pohádka Andělské pírko. Když se Santa Claus dozví, že má pro olomoucké děti dirigovat předvánoční koncert, je z toho celý nesvůj. Nebeský otec mu tedy ke zdárnému splnění úkolu dává nejen dobré rady, ale posílá i strážného anděla. V pohádce zazní vánoční písně a lidové koledy v aranžmá Miloše Machka.

Pohádkový bude i Vánoční koncert 19. prosince s podtitulem Česká pohádka. Zazní na něm skladby z Dvořákovy opery Čert a Káča, z baletu Špalíček Bohuslava Martinů a suita Pohádka, kterou napsal Josef Suk na motivy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně.

Vstupenky jsou k dostání i online přes stránky Moravské Filharmonie Olomouc.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2020 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA