|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyJedinečná jízda Hanou na formanských vozech

Jedinečná jízda Hanou na formanských vozech

Formanské vozy, čerstvě nominované na Cenu Olomouckého kraje 2019 za přínos v oblasti cestovního ruchu, spustili své služby a nabízejí vskutku jedinečný zážitek.

Formanské vozy navazují na tradici, kdy formani vozili zboží obchodníkům v koňmi tažených vozech, a později se zabývaly i přepravou osob. Toto řemeslo se rozvíjelo zejména ve 14. století, kdy u nás vznikla síť zemských stezek a silnic. Od 16. století se pak tato síť začala rozrůstat a zkvalitňovat.

Formanské vozy si dali za cíl ukázat krásná místa Hané - spojující kraj nížin, podhorských i horských oblastí - tím nejtradičnějším přepravním způsobem, skrze povozy tažené koňským spřežením. Tyto povozy jsou však speciálně vybavené pro pohodlnou přepravu osob a poskytují zajímavé informace o Hané prostřednictvím krátkých filmových ukázek, kvízů a hádanek předávajíce historii, tradice a moudrost Hanáků. Kromě panoramatické jízdy a zastávek na nejzajímavějších místech Litovelského Pomoraví a Hané, či objevování místní gastronomie a krajanských specialit, nabízí občerstvení i přímo na voze. Interaktivní jízdy vozem jsou variabilní podle vybrané trasy i požadavku skupiny účastníků, a tak se můžete těšit na cesty od 90 minut až po celodenní výlety. Pravidelné víkendové okruhy pak propojují Jezera Poděbrady s Loveckou chatou v Horce nad Moravou.

Více informací o trasách, stejně jako možnost zarezervovat si jízdu, najdete na oficiálních stránkách http://www.formanskevozy.cz/.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA