|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyHradozámecká noc je tady!

Hradozámecká noc je tady!

Hradozámecká noc je každoroční akce, která představuje tradiční vyvrcholení návštěvnické sezony památek. Koná se vždy poslední srpnový víkend, v noci ze soboty na neděli těsně před zahájením školního roku. Tento rok připadá Hradozámecká noc na sobotu 31. srpna. Jejím cílem je představit památky doslova v jiném světle - v netradiční době a se speciálním programem. Do Hradozámecké noci se každoročně zapojují desítky památek po celé české republice - hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Za Střední Moravu se akce účastní a nabízí speciální program: hrad Bouzov, hrad Šternberk a zámek Náměšť na Hané.

Hrad Bouzov. Od 19 do 21 hodin bude probíhat tematická výstava Bouzov 1895 na starých fotografiích. Na klasické prohlídce hradem budou interiéry vybraných místností doplněny o historické velkoplošné fotografie z období před přestavbou hradu nebo z jejího průběhu. V rámci prohlídky se návštěvníci také dozví zajímavosti týkající se stavebního vývoje hradu a jeho majitelů, kteří se na něm významně podíleli. Vstupné: plné 250 Kč, snížené 180 Kč.

Hrad Šternberk. Od 18 do 21 hodin (čas odchodu poslední prohlídky) budou probíhat speciální kostýmované noční prohlídky s hudebním vystoupením v kapli či FIRE a UV LIGHT SHOW na nádvoří hradu. Průvodci oblečení v historických kostýmech provedou návštěvníky celým hradem (spojený 1. a 2. základní okruh) a výklad bude rozšířen o zajímavosti z oblasti módy, stolování a života šlechty i poddaných v minulosti. Začátky jednotlivých prohlídek budou v 18 h, 19 h, 20 h a 21 h. Prohlídky hradu doplní atraktivní program na nádvoří a hudební představení v kapli. Po setmění se mohou návštěvníci těšit na FIRE a UV LIGHT SHOW v podání souboru HISTERKY. Připravena budou dvě vystoupení o délce 20 minut. Ohňová show začíná ve 20.30 h a 21.30 h. Vstupné: plné 180 Kč, snížené 130 Kč, rodinné 480 Kč. Kvůli omezené kapacitě prohlídek je doporučena rezervace - místo si můžete rezervovat telefonicky na čísle 585 012 935 nebo emailem na adrese hrad.sternberk@npu.cz.

Zámek Náměšť na Hané. Od 17 do 22 hodin budou probíhat večerní netradiční prohlídky zámku, které jsou inspirované českými pohádkami. Těšit se můžete na zajímavý program, při kterém se ocitnete ve světě pohádkových bytostí. Prohlídky se odehrávají v zámeckých komnatách a začínají každou půlhodinu. Děti mohou přijít v kostýmu, nejlepší kostýmy pak budou oceněny. Občerstvení zajištěno. Vstupné: plné 120 Kč, snížené 60 Kč, děti do 3 let zdarma. Rezervace vstupenek je nutná na čísle 585 952 184, nebo pomocí rezervačního systému na http://www.zamek.namestnahane.cz/rezervace/?kalendar_id=50&step=2&datum=31.08.2019.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA