|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyHladinu Moravy začne brázdit nová výletní loď

Hladinu Moravy začne brázdit nová výletní loď

Olomoucká výletní loď Kordulka, která svým návštěvníkům nabízí plavbu srdcem historické Olomouce spolu s příběhy o městě i řece Moravě, se dočkala nové posily. Nové plavidlo zatím nenese žádné jméno, to dostane 9. září na slavnostním křtu.

Nová motorová loď váží necelých 6 tun a měří 10 metrů. Je vybavena toaletou, barem či modulovanými skládacími lavicemi a pojme 12 pasažérů.

Nová loď přináší řadu novinek. Kromě zmíněného, modernějšího interiéru, je to například i novinka v podobě výkladu. Ten bude zaměřen na olomoucké baroko. I trasa bude jiná - povede od přístaviště pod Klášterní Hradisko a zpět k Salzerově redutě. Tam se loď otáčí a pluje zpět do přístavu. Plavba potrvá cca 45 minut. Kromě vyhlídkových plaveb poskytne zázemí i různým akcím, oslavám či setkáním - k tomu účelu slouží vnitřní, zastřešený "salonek".

V současné chvíli probíhají plavby ve zkušebním provozu, protože Plavby Olomouc čekají na přidělení evidenčního čísla. Je však jen otázka dní, než loď vypluje na svou první oficiální jízdu s výkladem.

Užijte si jízdu historickým centrem Olomouce zcela netradičně a nasedněte na Ološlap!

Řidič, který je zároveň i vaším průvodcem, vám představí historické centrum a seznámí s historií města i zajímavostmi, které by vám jinak zůstaly skryty.

Ološlap je pojízdný bar, v němž sedí, šlape a třeba i popíjí pivo skupina max. 12 lidí. Pro návštěvníky i místní je to skvělá příležitost poznat historii města, pobavit se s přáteli u dobrého regionálního piva a odnést si netradiční zážitek. Poznávací jízdy na Ološlapu jsou určeny jak široké veřejnosti, tak i skupinám v rámci soukromých akcí. Ološlap vyjíždí denně v pravidelných intervalech od Pevnosti poznání.

Více zde…

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2018 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA