|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyGarden Food Festival v Olomouci

Garden Food Festival v Olomouci

Garden Food Festival se uskuteční již tento víkend (28.-29. 9.) v růžové zahradě Výstaviště Flora Olomouc. Návštěvníci této gastronomické události roku se mohou těšit na šest desítek vystavovatelů, šéfkuchaře Zdeňka Polreicha i finalisty televizní soutěže MasterChef Česko 2019.

Garden Food Festival je největší gastronomický festivalový projekt v České republice, s návštěvností přes 12 tisíc návštěvníků. První ročník Garden Food Festivalu byl uspořádán v roce 2015 právě v Olomouci, a od založení se rozrostl do pěti dalších měst včetně Prahy. Projekt si klade za cíl dlouhodobě ukazovat široké veřejnosti, že v daném regionu je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. K tomu představuje místní výrobce, farmáře, regionální potraviny a značky.

Na letošním ročníku budou představeny zajímavé kulinářské koncepty z celé republiky i ze zahraničí, farmářské a lokální produkty, destiláty, tuzemská i světová vína či produkty z minipivovarů. V degustačním menu nebudou letos chybět steaky, hamburgery, pečení pštrosi, vyzrálé hovězí, foie gras, asijská kuchyně, chilli pochoutky, sushi, ale ani vegetariánské či raw speciality. Na své si přijdou i milovníci sladkostí, připraveny budou makronky, domácí dortíky nebo tradiční či cizokrajné dezerty. Aby toho nebylo málo, představí se kávy z renomovaných i malých pražíren, piva z velkých i malých pivovarů, tuzemská i zahraniční vína, ovocné šťávy, alko a nealko koktejly i vybrané destiláty. Domů si pak hosté mohou odnést produkty od českých i moravských farmářů a malovýrobců, jako jsou rybí karbanátky, paštiky, med, domácí uzeniny, pesta či pivní speciály nebo ovocná vína.

Ochutnávat se bude v prostředí druhé největší růžové zahrady v republice, kde je příjemná pikniková louka, dřevěné rošty pro sezení, brouzdaliště i hřiště pro děti. Připravené speciality osloví i ty nejnáročnější labužníky. Letošní novinkou je pak show talentovaných kuchařů, kteří úspěšně vařili v televizní soutěži MasterChef Česko 2019, a spojení jídla s uměním. Program na pódiu bude každý den prodloužen až do večera, kdy gastronomii na scéně vystřídá muzika, která navodí správnou atmosféru ke kulinářským zážitkům. O doprovodný program se postará i Pevnost poznání Olomouc, která bude každou hodinu nabízet zmrzlinu z dusíku a předvádět chemické pokusy.

Více informací a podrobný program je k nalezení na stránkách festivalu.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA