|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyFestivaly nabitý konec dubna v Olomouci

Festivaly nabitý konec dubna v Olomouci

Academia Film Olomouc, Ekologické dny Olomouc, Flora Olomouc, Tvarůžkový festival - hned čtyři velké události bude v posledním týdnu měsíce dubna hostit hlavní město Hané, a jeho návštěvníci si tak mají z čeho vybírat!

23. - 28. dubna bude probíhat 54. ročník mezinárodního populárně-naučného festivalu Academia Film Olomouc, který je každoročně pořádán Univerzitou Palackého v Olomouci. Festivalový program přiblíží taje naší planety i vesmíru a představí zásadní posuny ve vědeckých objevech formou faktografických filmů, dokumentů a diskuzí, přednášek či panelových debat s hosty z oblasti vědy i filmového průmyslu. Hlavní téma letošníko ročníku je "mýtus/pravda?". Festivalový tým si dává záležet také na doprovodném programu - od intervencí do veřejného prostoru, přes virtuální realitu a 3D tisk až po hudební program, ten do Olomouce přivádí zásadní interprety světové alternativní scény.

25. - 28. dubna bude probíhat 40. ročník mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc nesoucí název Strom života. Kromě hlavní květinové expozice nebude chybět ani večerní prohlídka pavilonu A, odborný seminář na téma Vertikální zahrady, či výstava bonsají včetně ukázek tvarování, přednášek a poradenství. Součástí Flory Olomouc budou i tradiční veletrh zahradní mechanizace Hortifarm s nabídkou novinek z oboru a Jarní zahradnické trhy s nabídkou širokého sortimentu cibulovin, květin, rostlin, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb.

26. - 28. dubna bude probíhat 29. ročník festivalu Ekologické dny Olomouc (EDO) s hlavním tématem "Nové mýty". Návštěvníky budou čekat tři dny plné besed na témata od superinteligence, ničím neomezeného ekonomického růstu, až po stálou zdokonalitelnost čehokoliv a další civilizační mýty v přímé konfrontaci se světem přírody v čase sucha, znečištění ovzduší a klimatických změn.

27. - 28. dubna bude na Horním a Dolním náměstí probíhat 4. ročník Tvarůžkového festivalu, který se během své krátké existence stal jednou z vůbec nejnavštěvovanějších akcí v Olomouci a získal si věhlas nejen v rámci České republiky, ale také na Slovensku, v Polsku, Rakousku, Německu a ve Velké Británii. Návštěvníci budou moci ochutnat tvarůžky na nejrůznější způsob, v teplé i studené úpravě, a chybět nebudou ani takové speciality jako slané či sladké tvarůžkové dezerty. Kromě ochutnávek tvarůžkových a jiných regionálních specialit či piv z Hané se návštěvníci mohou také těšit na bohatý kulturní program - od cooking show s účastníky MasterChef Česko 2019 a Ochutnejte Hanou, přes jarmark, hudební a taneční vystoupení hanáckých folklórních souborů, až po zábavu pro nejmenší ve formě dílniček, malování na obličej, kvízů, a mnoho dalšího.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA