|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyFestival oceněný Cenou Olomouckého kraje je tady!

Festival oceněný Cenou Olomouckého kraje je tady!

Již tento pátek a sobotu (5.-6. července) otevře své brány třetí ročník Bezděkovského levandulového festivalu. Návštěvníci se tak mohou mimo jiné těšit na dva dny plné hudby, vynikajícího jídla a pití, či farmářských produktů z blízkého okolí. A to vše v kulisách nádherných levandulových polí…

Levandulový statek v Bezděkově se během pouhých několika málo let rozvinul v jedinečně úspěšný projekt v rámci České republiky. Poptávka po jejich produktech je veliká, a vedla k vytvoření obchůdku v Bezděkově, Levandulové kavárny v Zábřehu, či nově i Levandulového bistra v Olomouci. Kromě již výše zmíněného ocenění Cenou Olomouckého kraje za Levandulový festival obsadil statek 2. místo v celorepublikové soutěži DestinaCZe za svůj přístup dbající na ochranu životního prostředí v rámci ekologického zemědělství, a umístil se v soutěži Farma roku 2018.

Pro návštěvníky letošního ročníku Bezděkovského levandulového festivalu je připraven vskutku bohatý program, ať již na pódiu či mimo něj. Vystoupí na něm mimo jiné Mňága a Ždorp, O5 a Radeček, Lenka Filipová a mnoho dalších. Připraveno bude i komentované vaření či besedy s odborníky na téma ekologického zemědělství.

Kromě tradičně očekávaného občerstvení budou připraveny i domácí limonády, levandulová zmrzlina, či speciální levandulové pivo a víno. V areálu se pak návštěvníci mohou těšit na komentované prohlídky levandulových polí a statku, focení v levandulových záhonech profesionální fotografkou, soutěž o nejlepší bábovku od návštěvníků, či prodejní stánky s výhradně lokálními výrobci. Na své si přijdou i ti nejmenší, pro které organizátoři jako každý rok připravili atrakce.

Lístky bude možné zakoupit přímo na místě po oba dny konání festivalu za 120 Kč. Více o levandulovém statku a jeho aktivitách pak můžete najít na oficiálních stránkách.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA