|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyFestival dokumentárních filmů Jeden Svět

Festival dokumentárních filmů Jeden Svět

V Olomouci se od 18. do 23. března představí již 20. ročník festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, letos s tématem Bezpečná blízkost.

V době politických krizí, rozdělené společnosti a na prahu nevratných klimatických změn je stále složitější přemostění propasti nacházející se v naší společnosti. Festival Jeden svět každým rokem promítá osudy lidí, které jsou nám jinak velmi vzdálené, ale prostřednictvím zážitků z kina nám mohou být blíže než kdykoliv jindy. I proto je mottem letošního výročního ročníku festivalu Bezpečná blízkost. Letošní ročník představí celkem 26 filmů zabývající se identitou a jejími podobami v 21. století, ale i pocity vzdálenosti, jistoty či bezpečí. Snímky se budou promítat hned na třech místech, v kině Metropol, Divadle hudby a Divadle na cucky. Filmy jsou v originálním znění s českými i anglickými titulky. Po každé z filmových projekcí následuje moderovaná diskuze k tématu s velmi zajímavými hosty.

Festival pořádá společnost Člověk v tísni. V programu najdete nejen filmy o politických kauzách a rozvojových tématech, ale i o sociálních otázkách, životním prostředí a životním stylu. Součástí festivalu je také bohatý doprovodný program, jehož součástí jsou diskuse s režiséry a režisérkami, hrdiny a hrdinkami filmů nebo lidskoprávními aktivisty.

Již třetím rokem funguje i projekt Jeden svět pro všechny, který usiluje o přístupnost programu pro nevidomé a slabozraké, neslyšící a nedoslýchavé a pro diváky a divačky se sníženou hybností nebo s mentálním postižením. Letošní ročník uvede dokumenty s titulky pro neslyšící a nedoslýchavé, které barevně rozlišují mluvčí a signalizují relevantní zvuky. Vedle filmů s audiokomentářem pro nevidomé či slabozraké festival stejně jako v minulém roce nabídne relaxovanou projekci, v jejímž uvolněnějším aranžmá si mohou filmy vychutnat lidé s mentálním postižením, epilepsií nebo autismem.

Festival se koná v 35 městech po celé České republice. Program naleznete na přiloženém odkazu: https://www.jedensvet.cz/2019/olomouc-program, průběh festivalu pak můžete sledovat na Instagramu: https://www.instagram.com/jeden_svet_ol/.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA