Zimní radovánky na Střední Moravě


Nacházíte se:
24.01.2021

BĚŽKOVÁNÍ

Na běžky nemusíte vyrážet daleko! Milovníci bíle stopy mohou letošní sezónu doslova jásat, protože tento rok se sněhové nadílky dostalo i níže položeným místům, mezi které patří právě i partie Nízkého Jeseníku a teploty se stále drží pod bodem mrazu, což zimním sportům jenom nahrává. Projeďte se zasněženou krajinou, bude možná místy nutno si stopu prošlápnout, ale kouzelné pohledy na místa, která obvykle sníh nepokrývá, určitě stojí za to!

Kam na běžky?

Oblíbená trasa - Domašov nad Bystřicí Jívová Pohořany Fort Radíkov   Svatý Kopeček – 17, 4 km (3:10 h)

Doporučujeme se na start trasy dopravit vlakem, tím vám odpadne starost o automobil a můžete si pobyt v zimní přírodě vychutnat s klidnou hlavou. Občerstvit se je možné v řadě výdejních okének, pokud si netroufáte na tak dlouho trasu, může si ji samozřejmě zkrátit dle vlastního uvážení a sil. Dále můžete využít sněhu i v okolí Svatého Kopečka a Radíkova, kde je hustá síť lesních a polních cest. Běžecké stopy si zde musíte projet sami.

JÍZDA NA ELEKTRO FATBIKU – NETRADIČNÍ ZÁŽITEK Kdo nezná, určitě doporučujeme vyzkoušet! Fatbike je zimní verzí klasického horského kola  určeného pro jízdu na sněhu.  Na FATBIKU poznáte krásy Nízkého Jeseníku z úplně nového úhlu. Neotřelým, bezpečným a hlavně pohodlným způsobem uvidíte to nejkrásnější z okolí. Průvodcem budete vy sami, při zapůjčení dostanete doporučení na tu NEJ trasu dle vašich sil a zkušeností.

Kam do půjčovny?

BIKE-PORT HOTEL S-PORT VÉSKA

Doporučujeme si Fatbike rezervovat předem. Více informací a rezervace na www.s-port.cz.

BRUSLENÍ Také patří mezi vaše oblíbené zimní aktivity? Pokud ano, nyní jsou ideální podmínky. Můžete si vybírat z venkovních vodních ploch či veřejných kluzišť. V případě venkovních vodních ploch, nezapomeňte na bezpečnost, slušné vychování a vezměte si s sebou lopatu pro případnou pomoc, místním občanům dá velkou práci, aby ledová plocha byla připravena na bruslení, protože si ji obhospodařují sami a jistě vaši pomoc přivítají, tzv. „prolomíte ledy“😊, doporučujeme např. v Pohořanech, kde mají i večerní osvětlení. Dále se nabízí veřejná kluziště, která nově vznikla v údolí Bystřice hned dvě – v Hlubočkách a ve Velká Bystřici, která nabízí mimo dokonalé ledové plochy i půjčovnu, která se může hodit, pokud brusle nepatří mezi vaše standartní zimní vybavení. Více informací na www.hlubocky.cz a www.velkabystrice.cz.

SÁŇKOVÁNÍ A BOBOVÁNÍ

Sáňkování a bobování je oblíbenou zábavou na sněhu, kterou milují děti i dospělí. Lze si ho užít aktuálně kdekoliv, kde je trošku větší kopeček, aby vám to hezky jelo. Doporučujeme navštívit SKI AREÁL HLUBOČKY, který se nachází v pohoří Oderských vrchů, na rozhraní Nízkého Jeseníku a Hané, asi 10 km od Olomouce, ve výšce 300-380 metrů nad mořem, který je pro zimní aktivity jako stvořený. Po sněhovém řádění se zde můžete občerstvit ve výdajovém okénku. Více informací na www.skiarealhlubocky.cz.

S ohledem na aktuální situaci, sledujte aktuální stav nařízení vlády a dodržujte veškerá bezpečnostní opatření. Děkujeme.

NESEĎTE DOMA A POJEĎTE SE VYVĚTRAT!