Turistická sezona 2011 v Moravské bráně


Nacházíte se:
04.04.2011

Město Přerov

Návštěvníci se mohou v termínu 17.-18.6. 2011 těšit na 5. ročník folklórního festivalu "V zámku a podzámčí", který proběhne na Horním náměstí. Oslavy vyvrcholí 5.-7.8. 2011 v rámci Svatovavřineckých hodů bohatým kulturním programem, kdy se představí i partnerská města ze zahraničí. Další akcí bude již XXVIII. ročník Československého jazzového festivalu, který se uskuteční ve dnech 20.-22.10. 2011.

http://www.prerov.eu ; http://www.csfj.cz

Město Hranice

Město Hranice nabídne v nadcházející turistické sezóně prohlídku historického centra s průvodcem. návštěvníci se projdou místy, kde dříve bylo obydlí kata, mučírna či městské lázně, zájemci o širší okruh mohou navštívit tajemná zákoutí židovského hřbitova. Rovněž bude zpřístupněna vyhlídka radniční věže. V Hranicích a okolí bude probíhat řada letních festivalů, slavností, koncertů či výstav.

http://www.mic.hranet.cz

Město Lipník nad Bečvou

Rok 2011 je pro Lipník rokem kovářským. Letošní turistická sezona bude zahájena 1. května speciální kovářskou prohlídkou města. Na konci srpna se stane hostitelem konference Evropských kovářských měst, kdy se do Lipníka sjedou zástupci 16 měst z celé Evropy. Lákadlem pro návštěvníky bude výstava Kov ve městě - kované plastiky v exteriéru města.

Až do 30. září je možno využít bezplatných prohlídek nabízejících klasickou trasu historickým jádrem, kovářskou prohlídku či trasu zaměřenou na židovské kořeny zdejších obyvatel. Sobotní odpolední prohlídky budou nově zakončeny varhanní tečkou v kostele sv. Františka Serafínského. Během celého roku můžete navštívit rozmanité výstavy v galerii Konírna v restaurovaném západním křídle zámku.

http://www.mesto-lipnik.cz ; http://info.mesto-lipnik.cz

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně poskytují různorodou péči, od ryze odborné léčebné až po relaxační procedury pro každého, kdo si chce odpočinout v rukou profesionálů. Novinkou pro rok 2011 jsou zlaté, stříbrné a bronzové pobyty pro stálé klienty, kteří se do lázní opakovaně vracejí. Byl také spuštěn nový web s tváří lázní, herečkou Zlatou Adamovskou. 14. května se slavnostně otevírá kolonáda a je připraven také bohatý kulturní program.

http://www.ltnb.cz

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Plná sezona se rozbíhá od 1. dubna. Prohlídku podzemních prostor obohatí od července až do konce října opět výtvarné umění, a to výstava soch akademického sochaře Miroslava Machaly. Jeskyně jsou nejteplejšími zpřístupněnými jeskyněmi v ČR, prohlídka trvá asi 50 minut.

http://www.caves.cz ; http://www.jeskynecr.cz

Hranická propast

Hranická propast leží nedaleko lázní Teplice nad Bečvou na vrchu Hůrka a se zatím dosaženou hloubkou 289,5 m je nejhlubší propastí ČR. Je také jedním ze zastavení naučné stezky vedoucí od autokempu v Hranicích k železniční stanici Teplice nad Bečvou. Propast je k nahlédnutí volně přístupná.

http://www.hranickapropast.cz

Muzeum Komenského v Přerově

V roce 2011 Muzeum Komenského připravilo dva velké výstavní projekty. Nejprve bude vernisáží dne 5. května zahájena výstava "Tou knihou jsem si zamiloval Japonsko", která bude v průběhu trvání doplněna řadou doprovodných programů. Na podzim se naopak všechny výstavní prostory muzea na přerovském zámku zaplní mašinkami, vlaky, kolejemi a vůbec vším, co je spojeno s dráhou. Výstava ponese název "Povídání o mašinkách - 170 let železnice na střední Moravě.

http://www.prerovmuzeum.cz

Hrad Helfštýn

Správa hradu Helfštýna chystá pro letošní rok více než 20 kulturních a zábavních akcí. Kromě tradičních projektů zaměřených na umělecké kovářství, jakými jsou např. Hefaiston (letos jubilejní 30. ročník) nebo Kobářské forum, je v plánu také řada novinek, např. přehlídka psích dovedností nazvaná "Hafani na Helfštýně". Výstava historických bicyklů zase odhalí spojitost kovářství a cyklistiky. příznivci rozmanitých druhů žongléřského umění si pak přijdou na své při "Hradních kejklích". V průběhu roku se dostanou ke slovu také folklórní tvůrci, moderní umělci, filmaři, sportovci, skupiny historického šermu, hudebníci a mnozí další.

Balíčky zážitků

Od roku 2010 nabízí Hranická rozvojová agentura na svém turistickém portálu balíčky zážitků. Je to nabídka turistických produktů z různých oblastí, ať už je to cykloturistika, adrenalin, sport i relax. Konkrétně si turisté, ale i obyvatelé regionu mohou vybrat z těchto balíčků: Mlynářský cyklovíkend na Hranicku, Wellness centrum, Akrobatické lety, Pozorovací lety, Vyjížďky na koních, Golf, Paintball, Netradiční kurzy. Všechny tyto služby je možno objednat on-line na http://www.hranicko.eu nebo je přímo zakoupit přímo v IC v Hranicích.