Regionální piva získala další ocenění


Nacházíte se:
14.02.2011

Pivovary z turistického regionu Střední Morava získaly na prestižní pivovarnické soutěži 2 stříbrná a jedno bronzové umístění. Ocenění za dvě druhá místa si odvezl pivovar Litovel a na bronz dosáhl minipivovar z Lipníku nad Bečvou.

Klání o Zlatou pivní pečeť má již dvacetiletou tradici a může se pochlubit nejhojnější zahraniční účastí. Objevil se zde např. pivovar z japonské Yokohamy a kazašské Astany. Dále se zúčastnily pivovary z Maďarska, Bavorska, Skotska, Belgie, Nizozemska aj. Soutěže se zúčastnilo více než 50 pivovarů a do jednadvaceti kategirií bylo přihlášeno na 465 vzorků. Pivovar Litovel vidí svůj úspěch hlavně v dodržování klasického způsobu výroby piva, což spočívá v použití kvalitního chmele a následném "uzrání". Např. oceněný světlý ležák Litovel Premium opouští brány pivovaru až po dvou měsících ležení - to je až čtyřikrát déle oproti pivům, která se již nevyrábějí tradiční cestou.

Lipenský První soukromý pivovar společenský, který funguje teprve od roku 2004, v soutěži uspěl s třináctkou Svatovar speciál.

Ostatní regionální produkty a pivovary naleznete zde: http://www.strednimorava-tourism.cz/za-pamatkami-a-kulturou/gastronomie?strana=1