|  
Nacházíte se: ÚvodNovinkyBob Dylan v České republice

Bob Dylan v České republice

Proslulý americký zpěvák a textař Bob Dylan - kromě toho ale také držitel Nobelovy ceny za literaturu a talentovaný malíř - bude mít v České republice velký rok. Od 6. února až do 14. dubna budou v olomouckém Vlastivědném muzeu na výstavě jeho díla z cyklu "On the Road", a od 7. do 9. dubna se Dylanovi čeští fanoušci mohou navíc těšit na sérii tří koncertů v pražské Lucerně, kde zazní nejpopulárnější skladby jeho dosavadní kariéry.

Bob Dylan se malování a kreslení věnuje od 60. let minulého století. Dominantním tématem jeho výtvarné tvorby jsou zážitky a postřehy z cest, které absolvoval během své dlouhé hudební kariéry. Díla z prezentované kolekce "On the Road" vznikla právě během jeho koncertních turné, kdy skicoval momenty ze svých cest. Kromě toho s nimi budou vystaveny gramofonové desky jako připomenutí Dylanovy hudební tvorby, a také tematické fotografie Alana Pajera zachycující slavného umělce s Václavem Havlem během jeho pražského koncertu v listopadu 2005.

Více informací na oficiálních stránkách výstavy.

Odeslat odkaz známému

Vaše jméno a příjmení: *
Váš e-mail: *
E-mail Vašeho známého: *
Text emailu: **
Opište číslo z obrázku: *

Odeslat odkaz

** odkaz na stránku bude k textu připojen automaticky

Facebook

Vaše komentáře

Turistické lokality

Mapa


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA