Střední Morava na konferenci TBEX


Nacházíte se:
08.08.2018

Konference TBEX (The Travel Blog Exchange) se koná pravidelně od roku 2012 v Severní Americe, Evropě, Asii či v Africe. Letos se svou kandidaturou uspěla právě Česká republika v čele s Ostravou, která se zařadila k Stockholmu, Athénám, Costa Brava nebo irskému Killarney, kde se už konference konala.

Každoročně na TBEX přijíždí několik stovek delegátů z řad blogerů, vlogerů, fotografů, novinářů z tištěných médií, TV a rádií a dalších profesionálů z oblasti cestovního ruchu. Do Ostravy letos přijelo na 500 účastníků ze 43 zemí světa. Zhruba 40 % z nich přijelo z Evropy, dalších 40 % z Ameriky a zbylých 20 % z dalších kontinentů.

Agentura CzechTourism se ve spolupráci s většinou krajských destinačních společností zapojila do přípravy doprovodných programů pro delegáty. Cílem veškerých aktivit bylo, aby účastníci konference TBEX poznali Českou republiku co nejvíce do hloubky a měli dostatek materiálů ke sdílení ve svých online komunitách.

Naše Sdružení se kromě samotné konference zúčastnilo také speed-networkingu, kdy jsme během 8 minut měli prostor nalákat influencery na Střední Moravu. V rámci speed-networkingu jsme ve spolupráci s novým členem Sdružení, Long Story Short Hostel & Café, oslovili celkem 29 influencerů.

Po skončení konference jsme v Olomouci přivítali 2 skupiny infuencerů v rámci TBEX post-tour. Skupina 4 jihokorejských bloggerů se v Olomouci zdržela pouze na 1 den (29. 7. 2018). Na programu měli jízdu na Ološlapu, exkurzi v katedrále sv. Václava, beer spa a poslední vystoupení Olomouckých barokních slavností. Ubytováni byli v hotelu Miss Sophie's a Long Story Short Hostel & Café. Součástí druhé sedmičlenné skupiny byli influenceři z USA, Austrálie, Finska a Irska. Součástí programu (29. - 31. 7. 2018) byla prohlídka Olomouce s průvodcem, Ološlap, Arcidiecézní muzeum, exkurze v katedrále sv. Václava, barokní opera, hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně. Skupina také ochutnala speciality lokální gastronomie, zavítali do Tvarůžkové cukrárny a do restaurace Entrée. Skupina byla ubytována v Theresian Hotel & Spa. Fam tripy byly organizovány ve spolupráci s Olomouckým krajem, městem Olomouc a agenturou CzechTourism.

http://tbexcon.com/2018-europe/