Realizované fam a press tripy za rok 2013


Nacházíte se:
09.01.2014

28. 5. 2013 se uskutečnil press trip dvou zástupců nezávislých novinářů Spolkové republiky Německo. Dopolední program byl zaměřený na prohlídku Olomouce a odpoledne se účastníci press tripu přesunuli spolu s průvodcem do regionu, kde navštívili mimo jiné hrad Bouzov, Muzeum tvarůžků a Tvarůžkovou cukrárnu v Lošticích či poutní chrám v Dubu nad Moravou.

Výstup: Novináři procestovali celou Českou Republiku a články budou postupně zveřejňovány v odborných médiích a časopisech v průběhu roku 2013/2014. První článek o Olomouci byl vytisknut v časopise TOP REISE v listopadu 2013:

Ve dnech 2. 9. - 5. 9. 2013 se na území turistického regionu Střední Morava uskutečnil press trip pro zástupce z řad skandinávských novinářů. Press tripu se zúčastnilo 5 novinářů z Dánska a 2 z Norska. Novináři absolvovali večerní prohlídku města Olomouce, Expozice času a hradu ve Šternberku. Na programu byla rovněž vyjížďka na kole Litovelským Pomoravím, exkurze Javoříčských jeskyní, hradu Bouzov, Muzea tvarůžků a Tvarůžkové cukrárny v Lošticích. Posledním bodem programu byla prohlídka pivovaru v Litovli.

Výstup:

článek v časopise I NARVIK:

článek v deníku Politiken:

Dne 8. 10. 2013 se uskutečnil fam/press trip pro zástupce českých médií a cestovních kanceláří. Celkem se zúčastnilo 24 zástupců cestovních kanceláří, novinářů a průvodců z ČR. Program byl zaměřen na prohlídku centra Olomouce a dvou bývalých vojenských fortů - lazeckého Fortu XXII a Fortu XVII v Křelově.

Výstup:

Dne 16. 10. 2013 se v Olomouci konal fam trip pro zástupce jednoho z největších španělských tour-operátorů, společnosti TRAVEL PLAN, a zástupce cestovních kanceláří a agentur, které nabízejí zájezdy zmíněného tour-operátora. Celkem se jednodenního fam tripu zúčastnilo 34 zástupců cestovních agentur a kanceláří a 3 zástupci TRAVEL PLAN. Program zahrnoval přivítání na olomoucké radnici, prezentaci regionu Střední Morava a dvouhodinovou prohlídku historického centra Olomouce.

Výstup: Seznámení zástupců cestovních agentur a kanceláří s destinací Střední Morava a zvýšení nabídek zájezdů zahrnující region Střední Morava. Střední Morava jako destinace nahradí v nabídce TRAVEL PLANu Maďarsko.

V termínu 27. - 29. 11. 2013 proběhl press trip dvou nezávislých novinářů ze Španělska. Čtvrteční dopolední program se zaměřil na prohlídku města Olomouce, odpoledne se účastníci přesunuli na Sv. Kopeček. Ve večerních hodinách navštívili vánoční trhy v Olomouci. V pátek novináři vycestovali do regionu. Po zastávce ve městech Litovel a Uničov následovala prohlídka hradu Bouzov, Muzea tvarůžků v Lošticích a ochutnávka tvarůžkových specialit v Tvarůžkové cukrárně.

Výstup: Články budou postupně zveřejňovány v odborných médiích v průběhu roku 2014.

Dne 6. 12. 2013 se uskutečnil jednodenní fam a press trip tour-operátorů a novinářů z Jižní Koreje. Celkem se zúčastnilo 6 zástupců hlavních korejských tour-operátorů (Hana Tour, Lotte Tour, Interparktour, Hanjin Travel, OK Air - GSA Czech Airlines) a 4 novináři (DongA Ilbu - daily, Chosun Daily, Sisa Magazine, Korea Times). Program byl zaměřený na prohlídku města Olomouce, baziliky minor na Sv. Kopečku a olomouckých vánočních trhů.

Výstup: Články ve výše zmíněných novinách a časopisech budou zveřejněny na začátku roku 2014.

Jednodenní fam trip druhého největšího tour-operátora z Jižní Koreje, společnosti MODE TOUR, se uskutečnil 11. 12. 2013. Dopolední program byl zaměřen na prohlídku Olomouce, odpoledne se účastníci přemístili na Sv. Kopeček a poté následovala prohlídka Fortu XXII. Před odjezdem účastníci fam tripu navštívili vánoční trhy na Horním náměstí.

Výstup: Společná online kampaň na propagaci ČR mimosezónu a rozšířená nabídka korejských cestovních kanceláří v rámci ČR.