Dánského novináře okouzlila Olomouc


Nacházíte se:
24.02.2015

Dvoudenní pobyt byl zaměřen především na poznávání krás Olomouce a Sv. Kopečku. Důraz byl také kladen na novou aktivitu "Ochutnejte Hanou". Jedná se o projekt, který podporuje tradiční lokální kuchyni.

Oběd v olomoucké restauraci Podkova, nacházející se pod kopcem v Koželužské ulici v jedné z nejpřitažlivějších částí města. Odpoledne bylo věnováno návštěvě Svatého Kopečku a první části prohlídky staré Olomouce. Večeře proběhla ve Svatováclavském pivovaru, kde novinář ochutnal regionální kuchyni a tradiční speciality.

Následující den dopoledne proběhla detailní prohlídka Olomouce a historického jádra (Sloup Nejsvětější Trojice - UNESCO, radnice s Orlojem, barokní kašna, Mariánský morový sloup, chrám sv. Mořice, kostel Panny Marie Sněžné, chrám sv. Václava, Arcibiskupský palác a další významné pamětihodnosti). Prohlídka byla zakončena obědem.

Výstup press tripu:

Dne 8. 11. 2014 byl otištěn článek v deníku Politiken (viz dokumenty). Autor článku dává potenciálnímu návštěvníkovi tip na trávení víkendového pobytu v Olomouci. Zpracoval návrh trasy prohlídky. Neméně zdůrazňuje cenovou politiku, kdy v Olomouci lze utratit o 50% méně než v domovském Dánsku. Připodobňuje Olomouc díky tomu k ráji na zemi.

Další článek vyšel 27. 1. 2015 v BT - jedněch z největších dánských novin. Hlavní článek je věnován pivním lázním ve Svatováclavském pivovaru - popis osobního zážitku. Další článek se týká Olomouce a rovněž hradu Bouzov, filmového místa pohádky "Princezna Fantaghiro" a úspěšného německého filmu "Napola - Hitlerova elita".