Co zaujalo japonskou blogerku Hitomi v Olomouci?


Nacházíte se:
20.12.2018

Japonská FIT bloggerka pro individuální turismus Hitomi navštívila v rámci presstripu ve dnech 12. a 13. 9. Olomouc. Baví ji móda, krása a cestování. Provozuje vlastní web a její cestovatelský instagramový profil má cca 161 000 fanoušků. V Olomouci se zdržela prakticky jen den a půl, přesto stihla projít město a nafotit mnoho fotografií. Ubytovaná byla v hostelu Long Story Short a večeři měla naplánovanou v restauraci Entrée.

Reportáž z pobytu zpracovala pro svou webovou stránku. Články sdílela i na svém facebookovém profilu, ale ten nepodporuje tolik jako Instagram, který je dnes stěžejní sociální sítí pro podporu turistického ruchu a gastronomie (její Instagram: https://www.instagram.com/travel_twins/). Dvě fotografie ze svého pobytu v Olomouci nasdílela na svůj Instagram a tam získaly slušnou podporu - lajkovalo je každou téměř 800 fanoušků. Jako nejzajímavější fotografie bloggerka vybrala foto prodejny ořechů s poutavavě naaranžovaným zbožím přímo před obchůdkem a foto olomouckého orloje.

Reportáž na svém webu uvozuje popisem města a klade důraz na fakt, že je Olomouc studentským městem. (článek zde. https://honmaga.com/archives/26562) Zaujali ji lidé, kteří jsou podle ní svěží a módní. Olomouc ji nadchla svými stylovými kavárnami a čistotou. Upozorňuje na Muzeum umění a oceňuje, že je možné ho navštívit i zdarma. Zmiňuje samostatně i Olomouckou tvarůžkovou cukrárnu, kde se vybavila jídlem do vlaku na své další cestování. Oceňuje krásné prostory Univerzity Palackého a zmiňuje i Cofee Library ve Zbrojnici, která ji nadchla příjemnou atmosférou. Zmiňuje i radnici, orloj a sloup nejsvětější trojice a připomíná jejich historii.

Procházka městem se jí líbila, protože lidé jí připadali příjemní a moderní a ocenila také fakt, že město není zahlceno turisty a mohla se tedy v klidu věnovat focení. Na závěr vychválila turistickou kartu Olomouc region Card (www.olomoucregioncard.cz) včetně brožury s přehledem partnerů a obecně ocenila dostatek informací pro turisty v angličtině.

Večeři v restauraci Entrée se věnovala v samostatném článku (článek zde: https://honmaga.com/archives/26538). Upozorňuje na to, že restaurace a hotel nejsou přímo v centru a ačkoliv není vzdálenost od vlakového nádraží velká, doporučuje využít služeb taxislužby. Zmínila možnost e-mailové rezervace, kterou ocení především zahraniční návštěvníci restaurace.

Podrobně popsala všechna jídla, která i fotograficky zdokumentovala. Byla okouzlena podávaným vínem a také ocenila práci s prvky japonské a asijské kuchyně. Chutnalo jí, a proto byla překvapena cenou, která se jí vzhledem ke kvalitě restaurace zdála nízká. Není tedy divu, že svou reportáž zakončila nadšeným zvoláním: "Chci žít v Olomouci!"