|  
Navštivte Střední Moravu

Folklor

Folklor představuje nedílnou součást bohatého kulturního dědictví turistického regionu Střední Morava. Stále živé tradice a zvyky, krásně zdobené hanácké kroje a lidová řemesla jsou neodmyslitelně spjaty s celým regionem. Desítky národopisných souborů každoročně oživují staré tradice na masopustních oslavách, hodech či dožínkách a připomínají zdejší osobité zvyky, tance i písně. Do práce řemeslníků pak můžete nahlédnout např. na lidových festivalech či ve skanzenech.

KROJ – jeden ze symbolů regionu

KROJ – jeden ze symbolů regionu

Střední Morava kdysi bývala především obilnářskou oblastí, ale ve velkém se zde pěstovalo i konopí a len, ze kterého se šily zdejší kroje. Všechny kroje však nebyly stejné, často se lišily bohatostí a okázalostí výšivky, barvou kalhot i střihem. Řekněme, čím bohatší kraj, tím bohatší kroj.

Lidová řemesla

Lidová řemesla

Zatímco v historii bylo řemeslo hlavním zaměstnáním řemeslníka, dnes se většinou jedná již jen o koníček, který řemeslník provozuje ve svém volném čase. Do práce řemeslníků můžete nahlédnout například na lidových festivalech či ve skanzenech, kde si zároveň lze jednotlivé výrobky zakoupit.


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA