|  
Navštivte Střední Moravu

Filmové lokace

Co podniknout o víkendu? Zajeďte se podívat na místa, kde se natáčel váš oblíbený film.

Projekt mapuje filmové lokality: místa, která můžete zahlédnout v především českých filmech a seriálech.

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov

Bouzov

Uprostřed lesů se tyčí jeden z nejnavštěvovanějších a nejpůvabnějších hradů u nás, romantický hrad Bouzov s bezpočtem věží a bašt. Přes dva padací mosty klenoucí se nad hradním příkopem přejely spousty králů a princezen, neboť toto místo je přímo rájem hraných pohádek a filmů. Hrad Bouzov, který vlastnil řád německých rytířů, však dokonalé středověké sídlo pouze napodobuje.

Doporučujeme
Zámek Čechy pod Kosířem

Zámek Čechy pod Kosířem

Čechy pod Kosířem

Počátkem 18. století byla tvrz za kněžny Terezie z Lichtenštejna přestavěna na barokní čtyřkřídlý zámek. Významná etapa v dějinách zámku v Čechách pod Kosířem nastává až s příchodem portugalského rodu Silva-Taroucců, kteří drželi zámek od roku 1768 až do roku 1945.

Doporučujeme
Zámek Náměšť na Hané

Zámek Náměšť na Hané

Náměšť na Hané

Raně klasicistní stavba francouzského typu stojí uprostřed kruhového parku, z něhož čtyřmi směry vycházejí lipové aleje. V zámku můžete zhlédnout vzácnou sbírku míšeňského porcelánu i expozici dětských historických kočárků. V zámeckém areálu se nachází empírová kaple.

Doporučujeme
Hrad Mírov

Hrad Mírov

Mírov

Hrad Mírov byl vybudován na skalnatém útesu nad obcí Mírov nejpozději v letech 1258-1266. Původně vznikl asi jako biskupský lovecký hrad, jehož založení se většinou připisuje olomouckému biskupovi Brunovi ze Schauenburku (1245-1281). Dnes hrad slouží jako státní věznice.


Copyright © 2009 – 2017 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA