|  
Navštivte Střední Moravu
Navštivte Střední Moravu

Sakrální památky

Střední Morava patří k nejvyhledávanějším destinacím příznivců duchovních tradic v České republice. Největší koncentraci sakrálních památek najdete přímo v Olomouci, místa neopominutelného náboženského významu se však nacházejí i na jiných místech regionu. Architektonický klenot, bazilika na Svatém Kopečku u Olomouce, patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším poutním místům v ČR.

Arcibiskupský palác

Arcibiskupský palác

Olomouc

Arcibiskupský palác je od svého vzniku a do současnosti sídelní rezidencí olomouckých biskupů a od roku 1777 také arcibiskupů.

Doporučujeme
Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Olomouc

Nejnavštěvovanější poutní místo v Olomouckém kraji. K chrámu Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku po staletí směřovaly kroky tisíců poutníků a i dnes patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším poutním místům v České republice. Vybudovali jej premonstráti v 17. a 18. století na místě kapličky, kterou zničili Švédové.

Doporučujeme
Chrám Panny Marie Sněžné

Chrám Panny Marie Sněžné

Olomouc

Typický kostel jezuitského řádu vznikl na začátku 18. století a vyniká překrásnou a velmi bohatou výzdobou interiérů. Mezi umělce, jejichž díla je zde možné spatřit, patří malíři Karel Josef Harringer a Jan Kryštof Handke.

Doporučujeme
Chrám Zvěstování Panny Marie

Chrám Zvěstování Panny Marie

Šternberk

Dílo významného představitele francouzsky orientovaného rokokového klasicismu architekta F. A. Grimma je výraznou dominantou města a okolí. Je součástí velkého komplexu bývalého augustiniánského kláštera z 1. poloviny 18. století. Klenby kostela zdobí nástropní malby F. A. Sebastiniho (Šebesty). Ke kostelu přiléhá křížová chodba se zachovanými zbytky vrcholně gotických kleneb.

Doporučujeme

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA