|  
Navštivte Střední Moravu
Navštivte Střední Moravu

Parky a zahrady

Mezi jedinečné architektonické památky historického jádra Olomouce náleží trojice přírodně krajinářských městských parků – Smetanovy, Čechovy a Bezručovy sady, které doplňuje řada cenných soukromých či vyhrazených zahradních ploch.

Za pozornost stojí parky i na dalších místech Střední Moravy, např. zámecký park v Čechách pod Kosířem, který se řadí mezi nejcennější romantické krajinářské realizace v ČR nebo unikátní kruhový park v Náměšti na Hané, jehož dominantu tvoří klasicistní zámek. Ke klidným procházkám vybízí také park Michalov v Přerově nebo novodobý zámecký park v Hranicích.

Zámecký park Čechy pod Kosířem

Zámecký park Čechy pod Kosířem

Čechy pod Kosířem

Zámecký park v Čechách pod Kosířem, rozkládající se na ploše 21,5 ha, patří mezi nejcennější romantické krajinářské realizace v České republice. Na jeho tvorbě se významnou měrou podílel hraběcí rod Silva-Tarouca, proslulý dlouhou tradicí zájmu o zahradní tvorbu. Objekt je také významný častými pobyty malíře Josefa Mánesa, který mohl koncepci parku významně ovlivnit.

Doporučujeme
Arboretum Bílá Lhota

Arboretum Bílá Lhota

Bílá Lhota

V Arboretu Bílá Lhota rostou nejen domácí dřeviny, ale i vzácné evropské a zámořské stromy.

Arboretum Paseka

Arboretum Paseka

Paseka

Arboretum bylo vytvořeno ve starém lomu. Najdete zde skalky, jezírka s okrasnými rybami, umělý kaňon a množství rostlin.

Arboretum Střední lesnické školy v Hranicích

Arboretum Střední lesnické školy v Hranicích

Hranice

Arboretum Střední lesnické školy slouží praktické výuce žáků a je nazýváno zelenou učebnou. Nabízí možnost seznámení i s méně běžnými druhy dřevin. Prohlídka je možná po domluvě s pracovníky školy.


Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA