|  
Navštivte Střední Moravu
Navštivte Střední Moravu

Hrady a zámky

Hrady a zámky Střední Moravy lákají návštěvníky svou nezaměnitelnou atmosférou. Bývalá šlechtická sídla Vás nechají nahlédnout do dob dávno minulých a prozradí některá ze svých tajemství. Nechte se pohltit pohádkovou atmosférou, projděte se rozmanitými interiéry, které dávají okusit bohatství a slávu minulých staletí a vyslechněte tajemné legendy a příběhy, kterým jsou opředeny hrady Bouzov, Helfštýn či Šternberk. Odhalte také minulost architektonicky rozličných zámeckých sídel, která Vám přiblíží životní styl vysoké šlechty, nabídnou zajímavé expozice a umožní zasnít se v prostředí romantických zámeckých parků.

Arcibiskupský palác

Arcibiskupský palác

Olomouc

Arcibiskupský palác je od svého vzniku a do současnosti sídelní rezidencí olomouckých biskupů a od roku 1777 také arcibiskupů.

Doporučujeme
Hrad Bouzov

Hrad Bouzov

Bouzov

Uprostřed lesů se tyčí jeden z nejnavštěvovanějších a nejpůvabnějších hradů u nás, romantický hrad Bouzov s bezpočtem věží a bašt. Přes dva padací mosty klenoucí se nad hradním příkopem přejely spousty králů a princezen, neboť toto místo je přímo rájem hraných pohádek a filmů. Hrad Bouzov, který vlastnil řád německých rytířů, však dokonalé středověké sídlo pouze napodobuje.

Doporučujeme
Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn

Týn nad Bečvou

Jeden z nejnavštěvovanějších hradů Olomouckého kraje. Chcete-li vychutnat nezapomenutelné kouzlo středověku, zařaďte se mezi neuvěřitelných sto tisíc návštěvníků, kteří ročně projdou branami hradu Helfštýna.

Doporučujeme
Hrad Šternberk

Hrad Šternberk

Šternberk

Jeden z nejstarších hradů severní Moravy. Z původně gotického hradu se dochovaly zbytky opevnění a válcová věž, jejíž zdivo je 4 m silné a jež v dobách ohrožení tvořila centrum obrany hradu. Ten byl později často přestavován, rozšiřován a upravován.

Doporučujeme

Copyright © 2009 – 2019 Olomoucký kraj
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Olomouckým krajem.
Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj. Tyto stránky jsou součástí portálu ok-tourism.cz
Informace o Jeseníkách naleznete zde

Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj.

Olomoucký kraj Evropská unie Regionální operační program Střední Morava Interreg IIIA